Dekoratif sıva nasıl yapılır

Dekoratif sıva nasıl yapılır, silikonlu kaplama Kullanıma hazır olmasına karşın homojenliği sağlanabilmesi için bir iki dakika karıştırıldıktan sonra uygulanmalıdır.
hazırlanan kaplama çelik mala yardımıyla cepheye uygulanır, kaplama kendi kalınlığında yüzeyde kalacak şekilde malayla iyi bir şekilde sıyrılmalıdır.

Dekoratif sıva nasıl yapılmalı

silikonlu kaplamaya poliüretan malayla dokusuna göre dairesel ya da çizgisel desen verilebilir uygulama sırasında poliüretan mala sık sık temizlenmelidir.

mineral kaplama yeterli miktarda temiz ve soğuk su içerisine yavaşça ilave edilerek karışım topraksız hale gelene kadar düşük hızlı bir karıştırıcı ile karıştırılmalıdır.
kullanılan su miktarının her karışım için eşit olmasına özen gösterilmelidir hazırlanan kaplama çelik mala yardımıyla cepheye uygulanır.

Dekoratif sıva nasıl yapılır nelere dikkat edilmeli

kaplama malayla kendi kalındığında iyi bir şekilde ayrıldıktan sonra poliüretan malayla dokusuna göre dairesel ya da çizgisel desen verilebilir.
uygulama sırasında poliüretan mala zıpzıp temizlenmelidir. kaplama uygulaması artı 5 derece santigrat ile artı 30 derece santigrat arasında yapılmalı, kuruması sırasında olumsuz hava koşullarından korunmalıdır.

Dekoratif sıva nasıl yapılırken detaylar

mineral kaplama uygulamasında oluşabilecek ton farklılıklarını gidermek için kaplama aynı renkte ya da yakın tonlardaki silikonlu dış cephe boyası ile 2 kat boyanmalıdır.
bu uygulama aynı zamanda mineral kaplamanın su içiciliği ve kirlenmeye karşı dayanımını arttırır.