"Temelden çatıya inşaat"

Destek-Keşif-Teklif
0850 8406121
Çalışma saatleri
09:00 - 18:00

  Tag: inşaat taahhüt

  İnşaat | Construction from foundation to roof

  Kaba inşaat

  Gayrimenkul terimlerinden olan kaba inşaat; çimento, kum, çakıl, kireç, demir, tuğla, kalıp ve kalıp bağlantı elemanları kullanılarak yapının betonarme taşıyıcı elemanları ile dolgu duvarlarının yapılmış halidir.

  Kaba inşaat ta boya yapılmamış, aydınlatması takılmamış sadece tesisatı kurulmuştur. Tabi böyle tabir ediliyor, ancak kaba inşaatın net bir şeklide tamamlanmış ya da tamamlanmamış olduğu teknik bilirkişi raporlarıyla anlaşılabilir.Bilirkişi yapıda eksik bir iş görmedikçe kaba inşaat tamamlanmıştır onayı verir.
  Kolon kalıp işleri yapı için çok önemlidir, bu yüzden yapı denetimi yapan bilirkişiler ilk olarak onun kontolünü yapar.Peki kaba inşaat malzemeleri nelerdir onlara bakalım;
   Çakıl
   Kum
   Çimento
   Tuğla
   Kireç
   Demir
   Kalıp
   Kalıp Bağlantı Elemanları

  Kaba inşaat malzemelerini yukarıda belirttik.Şimdi de kaba inşaatın yapım sürecini sıralayalım;
   Harfiyat
   Grobeton
   Demir Detayı
   Korozyon
   Mantolama
   Temel İzolasyonu
   Temel Drenajı
   Temel Elektrik Topraklaması
   Duvar işleri; tuğla duvar veya gazbeton duvar örülmesi

  Kaba inşaat
  Kaba inşaat yapım sürecinin bitmesinin ardından ince iş yapımına geçilir.İnce işlerin yapımında ise boya, badana, sıva, yalıtım vb. işler vardır.

  45 Büyükbaş için kaba inşaat projesi

  İnşaat | Construction from foundation to roof

  inşaat taahhüt firmaları

  İnşaat Taahhüt kelimesi ifade anlamı ile bir inşaatta araziden anahtar teslimine kadar olan bütün işleri kapsaması anlamına gelmektedir.

  inşaat Taahhüt dahilinde yapılacak olan tüm işlerin sadece yeni yapı olarak değil Aynı zamanda tadilat ve yenileme anlamında da ifade edilmesi daha doğru olacaktır.

  Bir inşaatın insan fikrinde oluşması, projeye dönüştürülmesi, çevre etkenlerine kadar bütün etkilerinin ve yapının geleceğini etkileyecek tüm alanların düşünülmesi ve hatta proje aşamasında bazı ihtiyaçların farklı biçimlenmesi, yapılacak olan projenin ne kadar önemli olduğunu ve insan hayatına ciddi anlamlar yüklediğini görüyoruz.

  inşaat taahhüt firmaları proje aşamalrına nasıl bakmalı ?

  Konumu itibariyle yapılacak yapının iç, dış dizaynı, peyzaj mimarisi nin, kişi ve kişilere göre yapılandırılması, projenin amacına göre hizmet edilmesi, amaçlanan konut veya işyeri alternatiflerinin iyi değerlendirilmesi, inşaat Taahhüt cümlesinin içerisinde anlam kazanması, işin kalitesini bu düşüncelerle tanımlamak daha doğru olacaktır.

  Butik ya da daha büyük proje alanlarının yaratılması gibi fikirlerin doğal etkenleri göre ve ihtiyaçları göre şekillenmesi daha doğru olacaktır.

  Bir yapının sadece yapılma amacı ile icra edilmesi yanlış olduğu kadar bir o kadar da zarar verici bir düşünce biçimidir.

  Günümüzde ticari amaçlı yapılan birçok yapılan düşüncesizce yapılan şurup hayata geçirilmeye çalışılması Yapı sahibi ya da sahiplerinin yanlış yönlendirilmesi sonucunda ortaya çıkan üzücü sonuçlara yol açmaktadır.

  inşaat taahhüt firmaları proje geleceğini nasıl planlamalı ?

  Bir yapının planlanırken satılabilir liği nin düşünülmesi her ne kadar doğru orantılı bir düşünce biçimi olsa da ortam etkenlerinin ve yakın zamanda yapılaşmanın türüne göre hareket etmek Aslında daha doğru ve stratejik bir tercih olacaktır.

  Yapılan kat karşılığı projeler de genellikle görmüş olduğumuz en büyük sıkıntı Yapı yapacak olan müteahhitin yapının değerlendirilmesi konusundaki eksik ve yanlış bilgileri Hatta yetersiz alt yapısıdır.

  Stratejik anlamda ileri düşünerek yapılan yapının getirisi ve geleceğe dönük planlama yapılarak geri dönüşümünün sağlanması yapıyı yapacak olan inşaat Taahhüt firmaları geleceği ve yapı sahiplerinin dönüşümlü projeler sahip olması için çok iyi bir referans olacaktır.

  inşaat taahhüt firmaları geri dönüşümü nasıl sağlamalı ?

  Ticari kazancın önemi tartışılmazdır fakat geri dönük düşünceler her ne kadar sıkıcı ve kısa dönüştü programlar olmasa da bırakacağınız miras be Geleceğe Dönüş insan sağlığına ve hayatına duymuş oldun saygıyı çok iyi ifade edebilecektir.

  Yapmış olduğumuz tüm inşaat taahhüt işlerini gelecekteki insanlara etkisini insan sağlığı ve hayatındaki olumlu olumsuz tüm etkenleri düşünerek göz estetiği ne hakim ve yaşanabilir alanlar oluşturabilmek için işin ufak ya da büyüklüğüne bakmadan insan hayatındaki etkenlerini düşünerek hareket etmeye Özen gösteriniz.

  Yapıda kazanacak olan rakamların büyüklüğü ya da ufaklığın herhangi bir öneminin olmadığı bir yapıda hareket ederiz.

  inşaat taahhüt firmaları

  Yapılan işin sonucunda kazanılacak olan paranın miktarı yapılan işin kalitesi ile Entegre olmalıdır.

  Uzuner İnşaat olarak doğru projelere imza atmak için insan hayatına ve geleceğine saygılı projeler ve Taahhüt işleri yapmak için yapımızı daima koruyarak hareket ederiz.

  Inşaat taahhüt firmaları arasında yapacağınız seçim birebir geleceğinizi etkileyeceğini sakın unutmayınız.

  Işi profesyonellere bırakarak işin sağlığını gelecekteki sizi getirisini düşünerek hareket etmeliyiz size daha çok kazanç sağlayacağından doğru bir seçim yapmanızı umarız.

  Uzuner İnşaat kocael izmit’te Temel’den çatıya İnşaat, Temel’den çatıya tadilat, Anahtar teslimi tüm İnşaat işleriniz için ve taahhüt işlerinde sizlere danışmanlık yapabilmek için bir telefon kadar yakın olacaktır.

  Kat karşılığı projelerinin değerlendirilmesi arsalarınız ın ya da eski yapıların değerlendirerek geri dönüşümlü yapılar haline getirilmesi konusunda sizlere gayrimenkul danışmanlığı da yapabiliriz.

  Belgeli ve projeli sağlam ve stratejik anlamda sizlere geri dönüşümlü yaşam alanları sunabilmemiz için bizlere hayallerinizi, düşüncelerinizi hayata geçirilmesi gereken taahhüt işlerinizi paylaştığınızda Elimizden geldiği kadar yardım edebilmek için burada olacağız.

  Beraber çalışmak dileğiyle Esen kalın.

  İnşaat | Construction from foundation to roof

  inşaat taahhüt

  inşaat taahhüt

  inşaat taahhüt, endüstriyel tesislerinin seramik işleri, boya, kulmalama, konut projelerinin seramik ve merdiven işleri.

  mermer merdivenler, konut proje bazı peyzaj ve bahçe düzenleme, yol bordür çalışmaları, süs havuzları, yapay Yollar, yapay göller.

  Yapay şelale imalatı, kompozit uygulama, betonarme işleri, tuğla işleri, tuğla örme, alçı dekorasyon, kaba alçı, ince alçı, saten, dekoratif boya, alçı tavan, gizli ışık, stropiyer, kartonpiyer uygulamaları.

  Göbek uygulamaları, çatı imalatı, Çelik çatılar, trapez çatılar, normal çatı, dekoratif çatı İmalat, ve uygulamaları, çatı izolasyonu, kaba inşaat.

  Kalıp işçiliği, soğuk demir işiliği, dekorasyon ve iç mimarlık uygulamaları. Endüstriyel tesis altyapı işleri.

  inşaat taahhüt

  Konut projelerinin altyapı işleri, bahçe düzenlemeleri, endüstriyel okul ofis ve alışveriş merkezlerinin bahçe düzenlemeleri.

  Çatı ve cephe trapezleri uygulama ve işçilik. Taşyünü çatı panel uygulaması, akustik paneller, cephe panelleri, taş ev imalatı.

  Taş villa imalatı, betonarme villa imalatları, Butik konut projeleri, villa inşaatları.

  Çelik veya betonarme villa yapımı, çelik konstrüksiyon proje 3D ve 2D sunumları.

  Hareketli SolidWorks çizimleri teklif kabulü sonrası profesyonel çizimleri ve sunumları, tasarım İnşaat faaliyetleri proje yönetimi.

  inşaat taahhüt

  Genel İnşaat Taahhüt işleri projelendirme çalışmaları, iç tasarımlar, proje bazlı iç, tasarımlar, endüstriyel ve kamu kuruluşlarının teminsiz işleri.

  Okul çatı tadilatları ve konut çatı tadilatları, proje bazlı tadilatlar, Hafriyat, İnşaat hafriyatı, temel açımı, Gro beton uygulamaları, kaba inşaat yapım.

  Bunlara bağlı seramik uygulamaları, sıva, Boya, dış cephe kaplama, asma tavan, Alçı dekorasyon işleri şap saha betonları.

  Alçıpan bölme duvar ve alçıpan işleri, ince sıva, kaba sıva, dış cephe mantolama ve dekoratif sıva uygulamaları.

  İnşaat Taahhüt işleri konusunda kat karşılığı inşaat tan bütün Temel’den çatıya İnşaat. işleriniz için Kocaeli’de inşaat işleri veya diğer illerdeki İnşaat Taahhüt işlerimiz için profesyonel bir yetiye sahip olan firma ile çalışmak sizin için avantaj olacaktır.

  Günümüzde zamanın çok değerli olduğu bir gerçek fakat yapılacak olan işinde arkasında durulması çok daha önemlidir.

  Ekibimizde bulunan çatı ve kaba ustaları, beton çatı uygulaması ahşap çatı uygulaması. sundurmalar, veranda yapımları, bahçe uygulamaları, bahçede yapılacak havuz imalatları, havuz Yolları.

  yürüme Yolları, koşu yolları, güvenlik sistemleri, çit sistemleri, gibi A’dan Z’ye aklınıza gelebilecek bütün materyallerin İmalat ve montajını yapabilecek kapasiteye sahibiz.

  villa projeleri ndeki yaptığımız uygulamalar konut projelerindeki birçok tadilat işleri.

  Birçok farklı iş gücüne ve profesyonel ekibe sahip olan firmamız teminsiz bütün işlerin üstesinden malzemeli ve malzemesiz  gelebilmekte.Çelik atölyemiz in yanı sıra Söve imalat konusunda Söve gruplarının imalatları uygulamalarında yapabilmekteyiz.

  Çelik atölyesinde Çelik akşamlarla ilgili ekibimiz ayrıdır, imalat konusunda imalatı ve teknik ekip konusundaki farklılık ve fiyat avantajları mızı müşterilerimize yansıtmayı başarıyoruz.

  İmalat ve montaj altyapısı ile güçlü bir kadroya ve beyin gücüne sahip olan Uzuner İnşaat Kocaeli’de ve nerede olursa olsun bütün illerdeki taahhüt işlerini Temel’den çatıya yapabilecek yeteneğe sahiptir.

  İnşaat | Construction from foundation to roof

  Temelden çatıya inşaat

  Şantiyelerin de her işte olduğu gibi hayata geçirilmesi, birtakım idari kriterlerin de göz önüne alınması ile gerçekleşmektedir.
  Bir uygulamanın yapılabilmesi, o uygulamaya ait tüm ön hazırlıkların yapılmasına bağlıdır.
  Organizasyon eksiksiz yapılmalı, alternatif tespitleri belirlenmelidir.
  Bu işlemlerin hangi süzgeçlerden geçerek olgunlaşacağının bilincine varmış olan Uzuner İnşaat olarak bizler, bu anlayış ile projelerimizi gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz.
  Aşağıda TEMELDEN ÇATIYA İNŞAAT başlığı adı altında teknik tecrübelerimizi paylaşmaktan gurur duyacağız;
  Örneğimizde Kat Karşılığı inşaat ele alacağız Öncelikle avan proje çizilir.

  Arsa sahibi ile gerekli istişareler yapıldıktan sonra ilgili belediyeden alınan resmi imar bilgisi ile harita mühendisi sahada ölçümlerini tamamlar.
  Gerçek proje ilgili sahada oturtturulur (buna biz belediyeden alınan aplikasyon krokileri doğrultusunda yapının araziye aplike edilmesi deriz), asıl projeler çizilir (mimari, statik, mekanik, elektrik), zemin etüdü yapılır ve belediye onayından sonra ruhsat alınır ve artık işe başlanır.

  Kocaeli inşaat firması olarak hizmet  veren Uzuner inşaat Kocaeli temelden çatıya inşaat yapan firmalar arasında her zaman hizmete hazırdır. İlk iş şantiye idare binayapım aşamasıdır, şantiye elektriği suyu bağlatılır binaya ait ilgili su idaresinden rogar çıkışları tespiti yapılır, gaz ile ilgili bağlantı yerleri tespiti yapılır.
  Sonrasında kazı işlemlerine başlanılır. Burada İş sağlığı ve güvenliğine dikkat edilmelidir, çökme ya da yıkılma olabilir.
  Kazıdan çıkan malzemeler gerekli izinler alınarak döküm sahasına taşınır. Bu aşamada yapımızın oturumu, köşe noktaları, kotlar her şey belirlenmiş olmalıdır.
  Hafriyat ekibi çalışmalarını yaparken kalıpçılar projesine göre kalıp kanatları hazırlar, demirciler de zaiyatı minimuma indirerek projesine göre kesim hazırlıklarına başlar.
  Demir projeye göre kesilerek de şantiyeye indirilebilir.

  Kazı sonrası aksları oturtacağımız ve üzerinde ölçüler yapacağımız telora çakılır ve akslar yerleştirilir.
  Temel grubu elemanların zemine aplikesi yapılır, gro beton dökülür (h:10-12cm), su izolasyonu yapıldıktan sonra da üzerine tekrar koruma betonu dökülür (h:5-6 cm).
  Sonra temel dış kalıpları projeye uygun yapılır. Ahşap ya da çelik dikme ve levhalardan oluşmuş elemanlar ile gerekli iksa işlemi tamamlanır.
  Bu işlere Kocaeli Betonarme Kalıp işleri denir. Herşey iyi düşünülmelidir, örneğin köşelerde kalıp sökümü esnasında betonun kırılmaması için üçgen çıta donatılır.
  İyi bir kalıp malzemesi suyu içine çekmemelidir. En iyi malzeme yüzeyi suya dayanıklı film ile kaplı kontraplak levha olan Playwood’dur.
  Tabliye altlarında Alüminyum levha kullanımı da hızla artmaktadır. Eğer kalıplarımız yeni ise, betonun suyunu emmemesi için kalıp yüzeylerinin özel yağ ile yağlanması gerekir.

  Tünel Kalıp diye özel kalıp sisteminden de sonra bahsedeceğiz.
  Betonarme demir hazırlığına geçilir. İşimize vakıf olmalı, projemizin neresinde ne kadar demir var bilmeliyiz. Projede de ilk önce kirişler monte edilir.
  Tüm kiriş elemanları etriye, üst ve alt demir, piliye birbirlerine bağ teli ile bağlanır. Montajda da ek yerleri şaşırtmalarına, pas payı korunmalarına, homojen yerleşime dikkat edilmeli ve muhakkak temelde de topraklama sistemi yapılmalıdır.
  Daha sonra döşeme donatıları ve tüm şapolar aralarından beton geçecek şekilde yerleştirilir. Gerekli tüm elektrik ve mekanik altyapı hazırlıkları da tamamlanır. Su boru bağlantılar vs.
  izmit Betonarme betonu işine geçilir.

  Uygulama öncesi kalıp sulanması özellikle sıcak havalarda önem taşır. Kaç m3 beton döküleceği bilinmelidir. Kalıpların ve demirlerin son kontrolü, geçiş deliklerinin kontrolü , beton dökümü sürekliliği , hava şartları her şey halledilip onaylanmış kontrolü yapılmış betonumuz dökülür. Yerine dökülen beton vibratörler ile sıkıştırılır. Beton içine 40-50 cm aralarla, vibratörün titreşimi yapan kafa kısmı en fazla kendi boyunca sokularak işlem tatbik edilir.
  Sonra beton 3-4-5 gün sulanmalıdır.
  Sulama işlemi, hava çok sıcaksa beton üzerine serilen özel malzemeler ya da çuval parçalarını devamlı ıslak tutmak sureti ile yapılırsa daha iyi olur.

  Çok soğukta ise don olma ihtimali varsa beton imalatı sırasında çabuk priz alıcı katkı malzemeleri ilave edilmelidir ve beton üzerine talaş, naylon gibi dış etkilerden koruyucu malzeme serilmelidir.
  Yapımız projesine göre yukarıdaki kurallar çerçevesinde bitirilir. Eş zamanlı çatı yapılırken iş iskelesi kurulur, zeminden duvarlar örülür, şimdi tek tek irdelemeye devam edelim
  İş iskeleleri : Çelik konstrüksiyon olarak alman tipi güvenlik tedbirli iş iskeleleri kullanılmaktadır. Yükseklikle ilgili yardımcı inşaat grubu da diyebiliriz.
  Dikkat edilecek hususlar ise, iskele yürüme yerlerinin başları sabitlenmelidir. (gerekli tedbirler alındıktan sonra yukarıdan asma tip iş iskeleleri de kullanılmaktadır).

  logo

  Tüm iskeleyi taşıyan zemin düz ve sağlam olmalıdır, dışa devrilmelere karşı payandalarla takviye edilmeli, bina ile tijlerle tutturulup stabil hale getirilmeli, muhakkak toprak hattı ile teçhiz edilmelidir.
  İş için iskeleye emniyet kemeri, baret, iş güvenliği gözlüğü, toz varsa maske ile çıkılmalıdır.
  Duvar imalatları: Bölme, dolu, delikli, pres tuğla, blok tuğla, gaz beton ve prefabrike alçı pano duvarları olarak incelenebilir.

  Örme sırasında yatayda ve düşeyde düzgünlüğe dikkat etmeli ve özellikle köşe kilitlenmelerini de göz önünde bulundurarak örme yapılmalıdır.
  Bu da duvar köşelerine, kapı pencere gelen yerlere mastar veya düşey ipler gerilerek yapılır.
  Sıva İşleri : Sıva öncesi Elektrik, Tesisat ve kör kasa imalatlarının yapılmış olması gerekmektedir. Sıvanın iyi olması alt duvar tabakasının düzgün olmasına bağlıdır.
  İlk kaba sıva yapılmadan anolar oluşturulur. (düşeyde ve sıvanın kalınlığında) Bu anoların ipinde ve şakülünde olması en kolay çözümdür.

  Temelden çatıya inşaat

  Sıva harcı karışım oranı da ileride çatlakların olmaması ve de ekstra maliyet olmaması adına önemlidir.
  Yaz mevsiminde sıvanacak yüzeyler ve yapılan sıvalar sulanmalıdır.
  Aynı şekilde gaz beton üzerine yapılacak sıvadan önce de sulama büyük önem arz eder.
  Çünkü gaz beton kimyası gereği su emicidir ve yapılan sıvanın suyunu emer sonuçta da yapılan sıvada dökülmeler olur.
  Burada unutulmaması gereken bir başka konu da sıva altı elektrik, boru ferşi ve su boru ferşi imalatlarının yapımıdır. Tüm sıva işlemlerinde kullanılan kumların (kaba, ince) içindeki mil oranı çok düşük ve temiz olmasıdır, kesinlikle deniz kumu olmamalıdır.
  Dış sıvalarda da dış etkenlere maruz kalacağından takviye harçlı yani çimento oranı fazla olan sıva kullanılmalıdır.
  Ahşap İmalatlar : Kapı, pencere, dolap vs ile ilgili tüm işleri kapsar.

  İlgili tüm imalat kalemlerinde ısı izolasyonunu unutmamak ona göre imalat yapmak gerekir.
  Çeşitli Demir İmalatları: Soğuk demir atölyelerinde ya da şantiyede saç ve profiller ya da kutu profillerden imal edilmiş korkuluk, ferforje, çatı arası çıkış kapakları, su depoları, bükme saç kapı kasaları gibi imalatların tümüdür.
  Çatı İşleri : Ahşap oturtma (latalı ya da tahta kaplama), çelik konstrüksiyon (makaslı ya da dolgu gövdeli), çerçeve sistemleri (fabrika, hangar), uzay kafes sistemleri çatı işlerine örnek verilebilir.
  Burada çatı cinsi ne ise çatı kaplamaları da uygun olmalıdır. Ölçü, ahşapta izdüşüm metrekaresine göre iken çelikte tartı esastır. Isı yönetmeliğine göre imalat unutulmamalıdır.
  Bina Pis Su Bağlantıları: Pis su çıkışları fosseptik ya da genel kanalizasyon şebeke sistemi ile bağlanır.

  Her konumda da pis su çıkış kotu ile deşerja bağlanılan kot uyumlu olmalı, en uygunu kotlar arası doğal akışın sağlanmasıdır.
  Boya Badana İşleri: Yangın anında geç yanan, rengi uzun yıllar solmayan, standartlara uygun boya, maliyet adına biraz yüksek olsa da Uzuner İnşaat olarak bizler TSE belgeli ürün kullanmakta ve tavsiye etmekteyiz.
  Kaplamalar, Mantolama, Çit yapım ve imalat, Taş ev, Çelik KonstrüksiyonBetonarme ev, söve imalat, mezarlık yapım, Peyzaj ve Havuz ile alakalı en kısa sürede makalelerimizi ve tecrübelerimizi yayınlayacağız.

  Şimdi ara