"Temelden çatıya inşaat"

Tag: izmit mantolama şirketi

İç dış dekorasyon | Interior-exterior decoration

Mantolama uygulaması nasıl yapılır

Mantolama uygulaması nasıl yapılır, Mantolama yapılacak yüzey Sıvalı temiz Kuru ve sağlam olmalı.

zayıf ya da kabarmış kısımlar varsa kazılıp tamir harçları mala ile temizlenmelidir. cephede klima, panjur, kablo, Yağmur iniş boruları gibi detaylar varsa sökülmeli ve mantolama uygulama sonrası yerine montajı tekrar yapılmalıdır.

uygulama 5 ila 35 derece sıcaklık aralığında yapılmalı, direkt güneş, yağmur ve kuvvetli Rüzgar da uygulama yapılmamalıdır.

Çimento esaslı ısı yalıtım sistem yapıştırıcıları su ile karıştırılarak uygulamaya hazır hale getirilir. 25 kilogramlık paketler halinde bulunan yapıştırma harçlarını, hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 6-7 litre su koyularak düşük hızlı bir karıştırıcı ile yaklaşık 10 dakika karıştırılmalıdır.

Karıştırılan harç 35 dakika dinlendirilir ve tekrar karıştırılır, hazırlanan karışım hava şartlarına bağlı olarak 2 – 2,5 saat içerisinde tüketilmelidir.

Mantolama uygulaması nasıl yapılır

Mantolama sisteminin düzgün ilerlemesi için subasman profili ile başlanır, subasman profili nin kalınlığı kullanılacak şekilde EPS ısı yalıtım levhasının kalınlığına göre seçilir.

terazisinde yapılan subasman profilleri aralarında 0.5 -1 santimetre genleşme derzleri bırakılarak yüze sabitlenir. köşeler açılı olarak kesilir, EPS ısı yalıtım levhalarının iki türlü yapıştırma metodu vardır.

Bunlar çerçeveleme ve taraklama metodu olarak adlandırılır, uygulama yüzeyinin amacına uygun çerçeve oluşturacak biçimde levha kenarlarına 5 santimetre genişliğinde ve 45 derece açıyla yapıştırıcı sürülür.

levha içine 3 göbek yapıştırıcı sürülür. ısı yalıtım levhaları köşeden ve su basman üzerinden başlayarak yukarı doğru aralarda boşluk bırakılmadan ve derzleri en az 20 santimetre şaşırtmalı olarak, iç ve dış bölgelerde ise birbirlerinin üzerine bindirilerek yani kilitlemeli olarak uygulanır.

Mantolama uygulaması EPS ısı yalıtım levhaları ile nasıl yapılır

ısı Köprüsü oluşturmamak için yapıştırma harcının birleşim yerlerinden taşmamasına özen gösterilmelidir.

yüzey mastarlarında ise aynı işlem yalıtım levhasının yapıştıracak yüzeyine tamamen kaplayacak şekilde 10 x 10 milim taraklı mala ile yapılır.

yapılan işin düzgünlüğü zaman zaman mastar ve terazi ile kontrol edilir.  çatlamaları önlemek için pencere ve kapı boşlukları Denizlik kısmında Denizliğe göre kesilerek ve köşe bölgelerde tam levhadan uygun şeklinde keserek cephe yapıştırılır.

Bu sayede olası çatlamalarına önüne geçilir. EPS ısı yalıtım levhaları pencere iç Merkezi lerine dönülür.

buralarda ısı kaybı ve ve yoğuşma kaybı yaşanacağından, pencere doğraması kapatması için ısı yalıtım levhaları ince olarak ve 2 santimetre olarak uygulanır.

eski binalarda mantolama sonrası pencere denizlikleri yetersiz kalabilir, bu da yağmur suyunun sisteme zarar vermesine yol açabilir.

bunu önlemek için ya mevcut denizliğin üzerine ilave bir Denizlik yapıştırılır ya da ek Denizlik profil montajı ile sorun çözülür.

Mantolama uygulaması nasıl yapılır, harç uygulamasından sonra

Yapıştırma harcı tam olarak kuruduktan Yani yaklaşık 24 saat sonra dubelleme işlemine geçilir. tam kuruma olmadan dubelleme yapılırsa levhalar terazi ve Mastarından kaçar.

Dubelleme nin amacı EPS ısı yalıtım levhalarının, duvarın mekanik tespitinin sağlanarak ek bir tutulma emniyeti sağlamaktır. metrekareye 6 adet olarak uygulanır, bu uygulamada dubeller yapıştırma harcının olduğu alanlara getirilmeye çalışmamalıdır.

dubeller levha köşe birleşim noktalarında 1 adet ve levha ortasına 2 adet olarak uygulanır.

yüksek binalarda Rüzgar etkisinin en fazla olduğu köşe bölgelerde uygulama  8 – 10 Adet olarak yapılabilir.

dubel tipi ve boyu cephe Yapı malzemesine göre seçilmelidir.

matkap ucu kalınlığı dubel kalınlığı ile uyumlu olmalı ve açılan derinlik dübel boyundan 1 santimetre uzun olmalıdırki dubel ve duvar çivisi kolay ve doğru uygulansın.

iz gözükmemesi için yerine konulan dübellerin kafası çıkıntı yapmamalıdır. yerine çakılan dübellerin sağlamlığının kontrolü yapılarak, sağlam olmayan dubeller çıkarılmalıdır.

köşelerin kırılma riski sebebiyle cephe köşe noktalarına 15 santimetreden yakın dübel atılmamalıdır. sıva öncesi sıvanın gelebileceği Denizlik cam doğrama gibi alanlar maskeleme bandı ve koruyucu örtüler ile kapatılmalıdır.

25 kilogramlık sıva harcı hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 6,5 – 7 litre su koyularak düşük hızlı bir karıştırıcı ile yaklaşık 10 dakika karıştırılır.

karıştırılan harç 5 dakika dinlendirilir ve tekrar karıştırılarak Kullanıma hazır hale getirilir, hazırlanan karışım hava şartlarına bağlı olarak iki buçuk saat içerisinde tüketilmelidir.

bina ve boşluk köşelerine hem mukavemeti arttırmak, hem düzgün köşeleri elde etmek amaçlı olarak fileli köşe profilleri konur.

Gerek köşe profilleri, gerekse sıva filesi için önce sıva yüzey sürülmeli arkasından bu profillerin ve donatı filesi uygulaması yapılmalıdır.

Kocaeli, izmit, sakarya ve istanbul da bir çok mantolama taahhüt işlerini %100 müşteri memnuniyeti anlayışımız ile tamamladık ve teslim ettik.

Mantolama uygulaması nasıl yapılır, file, profil aşamaları

cepheye sıva sürmeden önce köşe profili ve filesini koyup üzerine sıva yapmak yanlış bir uygulamadır.

Donatı filesi pencere iç merkezlerine de dönülerek ayrıca boşluk köşe noktaları çatlama olasılığının yüksek olduğu alanlar olduğu için buralara 26 santimetre boyunda ek donatı filesi çapraz olarak olmalıdır.

10×10 milim taraklı mala yardımıyla yüzeye eşit miktarda sürülen sıva harcı kurumadan üzerine donatı filesi konur.

Donatı fideleri katlanmadan birbirinin üzerine yatayda ve düşeyde en az 10 santimetre bindirilecek şekilde ve yukarıdan başlayıp aşağıya doğru Sıvaya batırılır.

taraklı mala uygulaması ile bu şekilde tek katta 4 milim sıva kalınlığı sağlanarak doğru uygulama yapılmış olur. sıva yapılırken donatı filesinin yüzeye yakın olmasına dikkat edilmeli sıva tabakasının üçte biri kısmı file üzerinde kalacak şekilde uygulama yapılmalıdır.

Mantolama uygulaması nasıl yapılır, son aşamaları

Sıva işlemi bitince yaklaşık 48 saat beklenerek kuruması sağlanır. yüzeyi Raspa alınarak düzeltilir ve Astara hazır hale getirilir.

astarla Sıvalı yüzeye dekoratif kaplamanın artırılması ve dekoratif kaplamanın hızlı su kaybederek çatlaması önlenir.

astarın 12-24 saat arasında kurumasından sonra genellikle çimento esaslı veya hazır dekoratif kaplama ile son kat kaplama yapılır. çimento esaslı dekoratif kaplamalar 25 kilogramlık torbalar halindedir, Bir torba dekoratif kaplama ya Yaklaşık 28 litre su ilave edilerek 10 dakika karıştırılır.

sonra 5 dakika beklenir ve bir kez daha karıştırılarak uygulamaya hazır hale getirilir. dekoratif kaplama karışımı paslanmaz çelik mala ile düzgün bir şekilde yüzeye sürülür ve üzerindeki tanecik kalınlığında bir tabaka elde etmek için fazla malzeme yüzeyden sıyrılır.

uygulama üzerine homojen bir şekilde uygulanan dekoratif kaplama ya 10 dakika içinde desen verilmelidir. desen plastik mala yardımı ile ve dairesel hareketler yaparak verilir.

geniş alanlı yüzeylerde iz olmaması için yeterli sayıda işçi çalıştırılmalı, ders bitişleri ne ya da Detay köşelerine gelinceye kadar malzeme kurumadan kesintisiz sürülmesine ve uygulamanın bitirilmesine özen gösterilmelidir.

bu kaplamalarla mantolama sisteminin dayanımının artırılması, yüzeysel bozuklukların görünümünün azaltılması ve görsellik sağlanır.

çimento esaslı dekoratif kaplama beyaz renklidir, uygulama sonrasında boyanması gerekir, Normal şartlar altında kuruması için 24 saat beklenen dekoratif kaplama üzerine son kat boya 2 seferde yapılır.

her kat boya arasında 68 saat beklenmelidir, hazır dekoratif kaplama ise kendinden renklidir yapılması ile iş tamamlanmış olur.


Mantolama ısı yalıtım | Thermal insulation

Kocaelide mantolama şirketi

Kocaelide mantolama şirketi Mantolama ısı yalıtım konusunda kocaeli İzmit’te İstanbul’da Sakarya’da Bilecik’te Bursa’da Yalova’da Gebze’de Bolu ve daha birçok ilde Talep edilen mantolama işlerini ekibimizde gidip kısa sürede sorunsuz bir şekilde teslim ettiğimiz onlarca referansı sahibiz.

Kocaeli’de mantolama şirketi olan firmamız uzun yıllardır Temel’den çatıya inşaat alanında uzmanlaştığı dan dolayı dış cephedeki estetik görünüme sahip olabilmesini sağlayacaktır.

Uzuner inşaat gereksinimler ile entegre olarak eşit zamanda detaylı ve titiz çalışarak uzmanlaştığı birçok detayı müşteri adına noksansız şekilde gerçekleştirmiştir.

İzmit’te bir mantolama şirketi arayışınız var ise merkezdeki referanslarımıza ek olarak keşfi taleplerinizi değerlendirebiliriz.

mantolama ısı yalıtım konusunda yanmaz eps malzemeden imal etmiş olduğumuz bir malzemedir. Desenli ve desensiz eps kartonpiyer çeşitlerinin yapıya göre uyarlanması keşiften sonra çıkacak analizlere göre müşteriye bilgi verilmesi konusunda hassasiyetimiz oldukça ön plandadır.

Kocaelide mantolama şirketi

Iç ve dış dekorasyon konusunda Kocaeli’de mantolama ve tül detaylı dekorasyon işlerinizde A’dan Z’ye yapabilecek kapasiteye sahip olan firmamız iç dış dekorasyon konusunda da imalat alt yapısına sahiptir.

Kocaeli’de mantolama şirketi arayışınız olduğunda Uzuner İnşaat sizlere bir telefon kadar yakın olacaktır.

Alınan her taahhüt işinin son aşamasında fizibilite derimize resimlerimizi yapılan tüm detaylı işleri web site çalışmamızda Elimizden geldiği kadar birlikte çalışıyoruz.

Kocaeli mantolama firması dahilinde rçok kategoride İnşaat konusunda bünyesinde barındıran uzuner İnşaat yapmış olduğu bütün referanslardan dolayı uzun yıllardır tecrübe sahibi olmuştur.

Profesyonel iş anlayışı uzman kadrosu ile İmalat ve montaj aşamasında hiçbir şekilde arklı entegrasyon kullanmadan İşi kendi bünyesinde alıp tamamlaya bilen bir firmayız.

Kocaeli’de mantolama şirketi olarak

bulunduğumuz coğrafyada konum itibari ile Mantolamanın önem ve emniyetini algılamış bir firmayız.

Insan sağlığı ve yaşantısına yaşam kalitesini birçok anlamda etkileyen ve olumlu olumsuz yönleriyle dikkat edilmesi gereken birçok detayı sizin adınıza keşif yaparak daha sonradan çıkabilecek bütün sorunları bertaraf edip Yalın bir iş programı çıkartırız.

Isı yalıtım ve mantolama konusunda firma arayışlarınızda Marmara Bölgesi’nde hangi noktada olursanız olun kısa sürede keşif taleplerinize cevap verebiliriz.

Aynı zamanda malzeme ve teçhizat konusunda da kendi araçlarımızla en kısa zamanda müdahale edebiliriz.

Uzun yıllardır komple tadilat konusunda deneyim sahibi olan firmamız mutfak yenileme, banyo yenileme, seramik işleri, çatı tamiri, çatı yapımları, çelik çatı yapımı, ahşap çatı yapımı, sundurma yapımı.

Teras kapama, balkon büyütme, oda büyütme, oda tadilatı, balkon tadilatı, Merdiven mermer işleri, özel mermer tezgahları, mermer dekorasyon, alçı dekorasyon gibi A’dan Z’ye aklınıza gelebilecek TÜM İNŞAAT İŞLERİ.

Gereksinim duyabileceğiniz tüm İnşaat işlerini bir kalemde bir elden takip edebilir ve tarafınıza sorunsuz bu şekilde estetik ve sağlam yapılar sunabiliriz.

Uzman olmanın gereksinimlerinden bir tanesi

Bir noktadan hizmet anlayışına önem veren yapımız ile uzuner İnşaat önem arz eden konular üzerinde uzmanlaşmış altyapısını ona göre hazırlamış bir firmadır.

Dağınık işgücünün ve detayların birbirine karıştıği bir işin arkasında asla durmayan Uzuner İnşaat, almış olduğu bütün inşaat taahhüt işleri ni net bir şekilde programını yaparak tarih aralığında son noktaya kadar işin arkasında durarak Tüm detayları, son noktasına kadar mutlaka yerine getirir.

Kocaeli’de mantolama şirketi hizmeti veren firmamız

mantolama ve ısı yalıtım konusunda kartonpiyer gizli ışık, alçı, alçı göbek, alçı duvar, saten boya, dekoratif boya, dekoratif alçı, iç dekorasyon, konusunda istenileni noksansız sağlayabilir.

Taş Dekorasyon, doğal taş uygulamaları, mutfak yenileme, iç kapı, dış kapı imalat ve montajları gibi temelden çatıya inşaat firması olarak aklınıza gelebilecek tüm detayları malzemeli ve malzemesiz tarafınıza sunabiliriz.

komple ev yenileme, komple ev tadilatı, iş yeri tadilatı, boya Taahhüt işleri, Ev boyama gibi bütün inşaat işleri konusunda sizlere Danışman olarak hizmet verebiliriz.

taahhüt işlerine Kocaeli’de İzmit’te aktif olarak devam ederek bir noktadan İnşaat Taahhüt hizmetleri vermeye devam etmektedir.

uzuner İnşaat sizlere bir telefon kadar yakın olacaktır.

Mantolama Kocaeli’de önem gösterilmesi gereken ve insan sağlığına nem ve sıcaklık ortalama değerlerine baktığımızda çok etki eden bir konudur.

Uzmanlık gerektiren alanlarda müdahale edebilmek binanın yalıtım ve mantolama haricinde diğer tamirleri de analiz ederek müşteriyi tamamen kollamak adına yapılacak Tüm işlemleri profesyonelce yılların verdiği bilgi ve birikim ile sizlere geri dönüşümlü hizmetler sağlamaya hedeflemiş bir firmadır Uzuner İnşaat.

mantolama ısı yalıtım
Mantolama ısı yalıtım | Thermal insulation

Mantolama firmaları

Mantolama firmaları inşaat kategorisinde kocaelide hizmet veren uzuner inşaat mantolama konusunda mantolama firmaları arasında yer almaktadır.
kocaeli ve bir çok ilde mantolama yapan uzuner mantolama esaslarını gözeterek işin hakkını vermek için elinden geleni yapmaktadır.
Kocaelide mantolama firmaları denince akla ilk gelen sorulardan biride firmanın tecrübe işlevsellik konusunda yeterli tecrübeye sahip olması.

Kocaeli de mantolama firması olmak diğer illere göre biraz daha meşakatli bir durum. Sebebine gelince Türkiye nin her ilinden gelen bir çok firmanın bölgede ikamet ederek iş gücü oluşturma çabası.

Mantolama sırasında mantolama file uygulamanın önemide oldukça fazladır.
Mantolama file uygulaması, mantolama dubellerinin sık aralıklarla işlenmesi, sıva harcının derecesinin iyi ayarlanması.
Uygulanan duvarın gönye prensiplerinin korunması mantolama da dikkat edilmesi gereken konuların en başında gelir.

Mantolama firmaları yazımızda asıl değinmek istediğimiz konu kocaeli de mantolama yaparken mantolama iskelesi nasıl kurulmalı ve mantolama malzemelerinin nasıl muhafaza edilmesidir.

Mantolama iskelesi mantolama yapılacak olan yapının yakın konumunda mümkünse kapalı bir alanda muhafaza edilmelidir.

 

Kocaeli de mantolama firması olduğumuzu var sayalım.

Muhtemelen yapı eskidir. Caddelerin dar olma olasılığı gibi bir etkende söz konusudur.
İzmitte mantolama yapan firma olarak mantolama firmaları konusunda iddialı olduğumuz söylenebilir.

İskele kurulumunda dikkat edilmesi gereken asıl konu mantolama isklesi kurulumu na başlamadan iş güvenliğini kesinlikle bırakmamaktır.

Mantolama firmaları olarak uzuner inşaat iş güvenliği konusunda çok hassas bir yapıya sahiptir.
Mantolama iskelesi kurulurken montaj prensiplerine mutlaka uyarız.
Kocaeli de mantolama firması olmak o kadarda önem arz eden bir durum değil, hangi şehirde kasabada olursak olalım insan sağlığı söz konusu ise akan sular durur.

Asıl konumuz mantolama firması olan bu bloğumuzda mantolamada dikkat edilmesi gereken konuları ele aldık.
Mantolama firmaları yazımızda bir mantolama yapan şirket olarak mantolama nın nasıl yapıldığı ile ilgili diğer yazımızda bilgi vereceğiz.

Konuyu sonlandırmadan önce mantolama malzemelerinin neler olduğuna bir göz atalım.

Mantolama Firmaları

Mantolama yaparken bulundurulması gereken meteryaller;
İş güvenliği malzemeleri(kişi sayısına göre)
İskele ve yardımcı malzemeler
Araç

Ayrıca mantolama malzemelerini sıralayalım;
Isı yalıtım levhası-Eps karbonlu tercih edilir(dansit farklılıkları bilinmeli)
seramik yapıştırıcısı
strafor sıvası
strafor yapıştırıcısı
Sıva filesi
Dubel
ve diğer yardımcı aksesuarlar vs
Uygulama doğru yapıldığında tam bir yalıtım sağlanabilir. Bu konuda referans resimlerimize göz atınız.

Bir binanın mantolama ısı yalıtım işinin mevsimsel etkilere göre yapım süreci değişkenlik gösterebilir. Her yaptığımız mantolamada mutlaka hava muhalefeti ile karşılaştığımız olmuştur. Bazı mantolama işlerimizde çalışma alanının dar olmasından kaynaklanan sorunlar olduğu gibi farklı mantolama taahhüt işinde yağmur, kar şeklinde zorluklara karşılaştk.

Şimdi ara