"Temelden çatıya inşaat"

Tag: kocaeli inşaat firması

İnşaat | Construction from foundation to roof

inşaat tadilat işleri

Ticaret hayatında daima zor kalemleri ve anlaşılması zor olduğu kadar bir o kadar da basit gözüken tadilat işleri Aslında birçok iş kalemini ve beraberinde sorunlarıda getirmektedir.

Her sektörün inişli çıkışlı iş periyotları vardır, fakat tadilat işlerinde birçok iş ilişkisi ön plana çıkmaktadır. Bunlardan bazıları iş kalemlerinin çok farklı olmasıdır.

Seramik ustası, seramik işçiliği yaparken, kaba inşaat ustaları birkaç kaleme ayrılabilir. mesela tuğla Ören Usta ile kalıp yapan usta arasında fark vardır. Tuğla Ören Usta tuğla işi ile ağırlıklı uğraşır, kalıbı yapan ise kalıp işiyle ağırlıkla uğraşmaktadır.

fakat çatı ustaları tamamen farklı olup bazı çatı ve kalıp ustaları da aynı işi yapabilmektedir.

Genel anlamda içlerinde ise tesisat yenileme konusunda da birkaç kategorik farklılık gözetilmektedir.

özellikle Doğalgaz tesisatı ile su tesisatı ne kadar birbirine benzese de bağlantı elemanları ve ekipmanları işçiliklerindeki farklılık kaçınılmaz bir değişkendir.

iç dekorasyon da tadilat kategorisi içerisinde olduğu için alçı ile boya yapan ne kadar bir olsa da, parke Montajı yapan usta tamamen farklıdır.

Aynı zamanda iç kapıların montajını yapan usta ile bazen de hazır mutfak tadilatı yapan usta da farklı olabiliyor. yanısıra PVC ustası farklıdır, gizli ışık yapan ve tavan alçı göbek yapan usta Daha da farklıdır.

bu kategorik değişkenler kendi içlerinde uzmanlık alanına göre değişir, ekseriyetle çalışmış olduğumuz Ustalar genelde bir konu üzerinde uzmanlaştığı için birçok kalemi aynı anda yapabilen Usta sayısına çok Ender rastlamaktayız.

Durum böyle olunca genelde piyasada ilk olarak akla fiyatlardaki astronomik hareketlilik ve tepkiler gelmektedir.

doğal olarak komple dekorasyon yapacağımız bir ev veya iş yerinde tadilat işinden önce asıl yıkım ve temizleme konusunda gerçek anlamda pencere ve kapı gönyeleri, aynı zamanda iç dekorasyon duvarlarında ki farklılığa göre hazırlama aşaması yıkım ve temizlik gerektirmektedir. Tabii ki bu kategori tamamen farklıdır.

Dekorasyon ve anahtar teslimi tadilat konularında Uzmanlaşan firmamız kocaeli‘de ve İzmit‘te yapmış olduğu bütün inşaat tadilat işleri konusunda sizlere tadilat konusunda öncülük yapacaktır.

İşin başında ve işin sonunda ki farklılıkları tüm dekor genelinin iş akışını bir arada organize ederek maliyetleri baştan düşürmektedir.

Her tadilat işinde yapılması gereken en önemli iş ise yapılacak bütün İşlerin fizibilitesini çıkarıp iş organizasyonunu çok iyi kurmaktır.

Tabii bunun yanı sıra profesyonel anlamda tadilat işlerinde çalışacak olan tüm ustaların işi ne kadar bildiği ve yeterlilik konusunda uzman bir ekip başına ihtiyaç vardır. tabii ki o da uzuner İnşaat’ın iç mimarlık konusundaki ve estetik konusundaki derin anlayış ve referansları ile yılların verdiği birikim ile mümkün olacaktır.

Kocaeli’de inşaat tadilat işleri konusunda a da İzmit te inşaat tadilat işleri konusunda talebiniz olduğunda bizlerden fiyat ve değerlendirme almadan karar vermenizi öneririz.

Fiyat ve iş kalitesi arasında kaliteli seçim yapabilmenin ne kadar zor olduğunu az çok Siz de mutlaka biliyorsunuzdur.

yapılacak işin gelecekteki yansıması insan sağlığına birebir etki ettiğinden, aynı zamanda kendi reklamımızıda Bu anlamda sağlamış olacağız.

Tadilat işleri, bilgi birikim gereken aynı zamanda profesyonel olarak İnşaat konusunda birikim altyapısına sahip olma  gerekliliği anlamına gelmektedir.

kısacası, tadilat yapacak firmanın, uzmanlık anlamında bir Alt yapıya sahip olması gerekmektedir.

Genel anlamda yapılan bütün inşaat işlerini Kocaeli’de, İzmit’te, Sakarya’da, İstanbul, Bolu, Düzce, Bursa, olmak üzere birçok il Ve ilçede başarı ile tamamlayıp teslim etmiş bir firmayız.

inşaat tadilat işleri konusunda ve dekorasyon anlamında estetik görsel, sağlam ve yalıtımlı tadilat işleri çerçevesinde, Temel’den çatıya Anahtar teslimi tadilat işleriniz firmamızca işin ufaklığı ya da büyüklüğüne bakmaksızın değerlendirilir.

Mermer işleri, iç dekorasyon, mantolama, kaba inşaat, çatı yapımı, alçı dekorasyon, gizli ışık gibi aklınıza gelebilecek tüm dekorasyon ve tadilat işleri olmak üzere Temel’den çatıya inşaat konusunda da talepleriniz malzemeli ve malzemesiz olarak değerlendirilir.

Google işletmem sayfamızdan da referanslarımızı takip edebilirsiniz. yapmış olduğumuz bütün tadilat işleri görsellerimizi Elimizden geldiği kadar zaman ayırabildiğimiz sürece çekip bu platformda tanıtmaya gayret gösteriyoruz.

Ayrıca yorumlarımızdan da bizleri daha iyi tanıma fırsatı bulabilirsiniz. iş yapmış olduğumuz referanslarımızı araştırabilir konu hakkında bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

inşaat tadilat işleri

Yapılacak olan tadilat işlerinizin maliyet açısından ve işin sağlığı açısından değerlendirilmesi, Mali açıdan yeterli olmayan noksan kalacak olan kalemlerinde bir arada değerlendirmesi konusunda firmamız sizlere yardımcı olacaktır.

insan sağlığına önem veren firmamız, insanın yaşadığı her alanda yapılacak işin sağlığına önem veren yapısı ile en sağlıklı işleri kısa süreçte tarafınıza sunabilecek yapıya sahiptir.

Ekip ve teçhizat konusunda yeterli altyapıya sahip olan firmamızın uzun yıllardır birçok yapıya Hayat verdiğini söylemek istiyoruz.

Sizlere Bir telefon kadar yakınız 0262 606 07 79 nolu telefondan sabah 9 ile akşam 17.30 arasında birebir hizmet verebilmektedir. Ayrıca [email protected] mail adresine de mail atarak anında ulaşabilirsiniz.

Beraber çalışmak dileğiyle esenlikler diliyoruz.

İnşaat | Construction from foundation to roof

Temelden çatıya inşaat

Şantiyelerin de her işte olduğu gibi hayata geçirilmesi, birtakım idari kriterlerin de göz önüne alınması ile gerçekleşmektedir.
Bir uygulamanın yapılabilmesi, o uygulamaya ait tüm ön hazırlıkların yapılmasına bağlıdır.
Organizasyon eksiksiz yapılmalı, alternatif tespitleri belirlenmelidir.
Bu işlemlerin hangi süzgeçlerden geçerek olgunlaşacağının bilincine varmış olan Uzuner İnşaat olarak bizler, bu anlayış ile projelerimizi gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz.
Aşağıda TEMELDEN ÇATIYA İNŞAAT başlığı adı altında teknik tecrübelerimizi paylaşmaktan gurur duyacağız;
Örneğimizde Kat Karşılığı inşaat ele alacağız Öncelikle avan proje çizilir.

Arsa sahibi ile gerekli istişareler yapıldıktan sonra ilgili belediyeden alınan resmi imar bilgisi ile harita mühendisi sahada ölçümlerini tamamlar.
Gerçek proje ilgili sahada oturtturulur (buna biz belediyeden alınan aplikasyon krokileri doğrultusunda yapının araziye aplike edilmesi deriz), asıl projeler çizilir (mimari, statik, mekanik, elektrik), zemin etüdü yapılır ve belediye onayından sonra ruhsat alınır ve artık işe başlanır.

Kocaeli inşaat firması olarak hizmet  veren Uzuner inşaat Kocaeli temelden çatıya inşaat yapan firmalar arasında her zaman hizmete hazırdır. İlk iş şantiye idare binayapım aşamasıdır, şantiye elektriği suyu bağlatılır binaya ait ilgili su idaresinden rogar çıkışları tespiti yapılır, gaz ile ilgili bağlantı yerleri tespiti yapılır.
Sonrasında kazı işlemlerine başlanılır. Burada İş sağlığı ve güvenliğine dikkat edilmelidir, çökme ya da yıkılma olabilir.
Kazıdan çıkan malzemeler gerekli izinler alınarak döküm sahasına taşınır. Bu aşamada yapımızın oturumu, köşe noktaları, kotlar her şey belirlenmiş olmalıdır.
Hafriyat ekibi çalışmalarını yaparken kalıpçılar projesine göre kalıp kanatları hazırlar, demirciler de zaiyatı minimuma indirerek projesine göre kesim hazırlıklarına başlar.
Demir projeye göre kesilerek de şantiyeye indirilebilir.

Kazı sonrası aksları oturtacağımız ve üzerinde ölçüler yapacağımız telora çakılır ve akslar yerleştirilir.
Temel grubu elemanların zemine aplikesi yapılır, gro beton dökülür (h:10-12cm), su izolasyonu yapıldıktan sonra da üzerine tekrar koruma betonu dökülür (h:5-6 cm).
Sonra temel dış kalıpları projeye uygun yapılır. Ahşap ya da çelik dikme ve levhalardan oluşmuş elemanlar ile gerekli iksa işlemi tamamlanır.
Bu işlere Kocaeli Betonarme Kalıp işleri denir. Herşey iyi düşünülmelidir, örneğin köşelerde kalıp sökümü esnasında betonun kırılmaması için üçgen çıta donatılır.
İyi bir kalıp malzemesi suyu içine çekmemelidir. En iyi malzeme yüzeyi suya dayanıklı film ile kaplı kontraplak levha olan Playwood’dur.
Tabliye altlarında Alüminyum levha kullanımı da hızla artmaktadır. Eğer kalıplarımız yeni ise, betonun suyunu emmemesi için kalıp yüzeylerinin özel yağ ile yağlanması gerekir.

Tünel Kalıp diye özel kalıp sisteminden de sonra bahsedeceğiz.
Betonarme demir hazırlığına geçilir. İşimize vakıf olmalı, projemizin neresinde ne kadar demir var bilmeliyiz. Projede de ilk önce kirişler monte edilir.
Tüm kiriş elemanları etriye, üst ve alt demir, piliye birbirlerine bağ teli ile bağlanır. Montajda da ek yerleri şaşırtmalarına, pas payı korunmalarına, homojen yerleşime dikkat edilmeli ve muhakkak temelde de topraklama sistemi yapılmalıdır.
Daha sonra döşeme donatıları ve tüm şapolar aralarından beton geçecek şekilde yerleştirilir. Gerekli tüm elektrik ve mekanik altyapı hazırlıkları da tamamlanır. Su boru bağlantılar vs.
izmit Betonarme betonu işine geçilir.

Uygulama öncesi kalıp sulanması özellikle sıcak havalarda önem taşır. Kaç m3 beton döküleceği bilinmelidir. Kalıpların ve demirlerin son kontrolü, geçiş deliklerinin kontrolü , beton dökümü sürekliliği , hava şartları her şey halledilip onaylanmış kontrolü yapılmış betonumuz dökülür. Yerine dökülen beton vibratörler ile sıkıştırılır. Beton içine 40-50 cm aralarla, vibratörün titreşimi yapan kafa kısmı en fazla kendi boyunca sokularak işlem tatbik edilir.
Sonra beton 3-4-5 gün sulanmalıdır.
Sulama işlemi, hava çok sıcaksa beton üzerine serilen özel malzemeler ya da çuval parçalarını devamlı ıslak tutmak sureti ile yapılırsa daha iyi olur.

Çok soğukta ise don olma ihtimali varsa beton imalatı sırasında çabuk priz alıcı katkı malzemeleri ilave edilmelidir ve beton üzerine talaş, naylon gibi dış etkilerden koruyucu malzeme serilmelidir.
Yapımız projesine göre yukarıdaki kurallar çerçevesinde bitirilir. Eş zamanlı çatı yapılırken iş iskelesi kurulur, zeminden duvarlar örülür, şimdi tek tek irdelemeye devam edelim
İş iskeleleri : Çelik konstrüksiyon olarak alman tipi güvenlik tedbirli iş iskeleleri kullanılmaktadır. Yükseklikle ilgili yardımcı inşaat grubu da diyebiliriz.
Dikkat edilecek hususlar ise, iskele yürüme yerlerinin başları sabitlenmelidir. (gerekli tedbirler alındıktan sonra yukarıdan asma tip iş iskeleleri de kullanılmaktadır).

logo

Tüm iskeleyi taşıyan zemin düz ve sağlam olmalıdır, dışa devrilmelere karşı payandalarla takviye edilmeli, bina ile tijlerle tutturulup stabil hale getirilmeli, muhakkak toprak hattı ile teçhiz edilmelidir.
İş için iskeleye emniyet kemeri, baret, iş güvenliği gözlüğü, toz varsa maske ile çıkılmalıdır.
Duvar imalatları: Bölme, dolu, delikli, pres tuğla, blok tuğla, gaz beton ve prefabrike alçı pano duvarları olarak incelenebilir.

Örme sırasında yatayda ve düşeyde düzgünlüğe dikkat etmeli ve özellikle köşe kilitlenmelerini de göz önünde bulundurarak örme yapılmalıdır.
Bu da duvar köşelerine, kapı pencere gelen yerlere mastar veya düşey ipler gerilerek yapılır.
Sıva İşleri : Sıva öncesi Elektrik, Tesisat ve kör kasa imalatlarının yapılmış olması gerekmektedir. Sıvanın iyi olması alt duvar tabakasının düzgün olmasına bağlıdır.
İlk kaba sıva yapılmadan anolar oluşturulur. (düşeyde ve sıvanın kalınlığında) Bu anoların ipinde ve şakülünde olması en kolay çözümdür.

Temelden çatıya inşaat

Sıva harcı karışım oranı da ileride çatlakların olmaması ve de ekstra maliyet olmaması adına önemlidir.
Yaz mevsiminde sıvanacak yüzeyler ve yapılan sıvalar sulanmalıdır.
Aynı şekilde gaz beton üzerine yapılacak sıvadan önce de sulama büyük önem arz eder.
Çünkü gaz beton kimyası gereği su emicidir ve yapılan sıvanın suyunu emer sonuçta da yapılan sıvada dökülmeler olur.
Burada unutulmaması gereken bir başka konu da sıva altı elektrik, boru ferşi ve su boru ferşi imalatlarının yapımıdır. Tüm sıva işlemlerinde kullanılan kumların (kaba, ince) içindeki mil oranı çok düşük ve temiz olmasıdır, kesinlikle deniz kumu olmamalıdır.
Dış sıvalarda da dış etkenlere maruz kalacağından takviye harçlı yani çimento oranı fazla olan sıva kullanılmalıdır.
Ahşap İmalatlar : Kapı, pencere, dolap vs ile ilgili tüm işleri kapsar.

İlgili tüm imalat kalemlerinde ısı izolasyonunu unutmamak ona göre imalat yapmak gerekir.
Çeşitli Demir İmalatları: Soğuk demir atölyelerinde ya da şantiyede saç ve profiller ya da kutu profillerden imal edilmiş korkuluk, ferforje, çatı arası çıkış kapakları, su depoları, bükme saç kapı kasaları gibi imalatların tümüdür.
Çatı İşleri : Ahşap oturtma (latalı ya da tahta kaplama), çelik konstrüksiyon (makaslı ya da dolgu gövdeli), çerçeve sistemleri (fabrika, hangar), uzay kafes sistemleri çatı işlerine örnek verilebilir.
Burada çatı cinsi ne ise çatı kaplamaları da uygun olmalıdır. Ölçü, ahşapta izdüşüm metrekaresine göre iken çelikte tartı esastır. Isı yönetmeliğine göre imalat unutulmamalıdır.
Bina Pis Su Bağlantıları: Pis su çıkışları fosseptik ya da genel kanalizasyon şebeke sistemi ile bağlanır.

Her konumda da pis su çıkış kotu ile deşerja bağlanılan kot uyumlu olmalı, en uygunu kotlar arası doğal akışın sağlanmasıdır.
Boya Badana İşleri: Yangın anında geç yanan, rengi uzun yıllar solmayan, standartlara uygun boya, maliyet adına biraz yüksek olsa da Uzuner İnşaat olarak bizler TSE belgeli ürün kullanmakta ve tavsiye etmekteyiz.
Kaplamalar, Mantolama, Çit yapım ve imalat, Taş ev, Çelik KonstrüksiyonBetonarme ev, söve imalat, mezarlık yapım, Peyzaj ve Havuz ile alakalı en kısa sürede makalelerimizi ve tecrübelerimizi yayınlayacağız.

Şimdi ara