"Temelden çatıya inşaat"

Tag: kocaeli mantolama firması

İç dış dekorasyon | Interior-exterior decoration

Dış cephe kaplaması mantolama

Dış cephe kaplaması mantolama yapılırken ülkemizde bölgesel olarak değişir 4 santimlik 2 santimlik 6 santimlik 12 santimlik straforlar kullanılır.
Bunun yanısıra taş yünü straforlar da kullanılabiliyor .Taşyünü genelde yangın riskinin yüksek olduğu yapılarda kullanılıyor.
XPS dediğimiz sert strafor, YPS dediğimiz yumuşak strafor, YPS dediğimiz strafor daha yumuşak hale gelmiş karbonlu strafordur.

Dış cephe kaplaması mantolama ülkemizde nasıl uygulanıyor

ülkemizde en çok kullanılan bu iki cins strafordur. Marmara Bölgesi’nde XPS En az 6 santim, YPS de ise en az 6 santim olması gerekmektedir.
Bunları uygularken yüzeyin temiz ve düzgün olması gerekmekte.
Yüzeyde kabaran sıvalar varsa kesinlikle ama kesinlikle sökmemiz gerekiyor.
Bunun yanı sıra sıvanın daha iyi yapışması için astar uygulamamız gerekiyor, astar uyguladıktan sonra Yapıştırıcıyı uyguluyoruz.
yapıştırıcıdan sonra strafor uyguluyoruz. sert strafor yada karbonlu strafor şeklinde kullanabiliyoruz. Ancak kullanacağımız straforun bölge şartlarına kesinlikle ama kesinlikle uyması gerekiyor.
Uygulamanın üzerine tekrar sıva geliyor. Sıvanın üzerine file,filenin üzerine sıva, astar ve dekoratif sıva geliyor.

Dış cephe kaplaması mantolama da boya uygulaması yapılırmı

sonrasında zevkimize göre boyada yapmamız mümkün.
Ancak bunları uygularken aşamaları atlamamız gerekiyor bu aşamalar çok önemlidir. Uygulamalardan herhangi bir tanesini atladığımızda mantolama yalıtım değerini azaltmış olur.
Mantolamadaki yalıtım değeri kullandığımız tüm malzemelerle ilişkilidir. bu malzemelerden bir tanesini eksik kullandığımızda yalıtım değeri kesinlikle düşer.
fazla kullandığımızda ise malzeme maliyeti yüksek olacaktır.

Dış cephe kaplaması mantolama da kullanılacak malzemeler

Bu nedenle kullanacağımız malzemelerin kesinlikle orantılı olması şart.
bunları kullanırken yangın riskinin yüksek olduğu ve güvenliğinin sağlanması açısından yangın çıkışlarını yanlarında bulunan duvarlarda kesinlikle ama kesinlikle taşyünü kullanılması zorunludur.
ülkemizde sert strafor kullanımı azalmaktadır Avrupa ülkelerinde ise sert strafor kullanımı yasaklanmıştır.

Dış cephe kaplaması mantolama iletişim için 0262 606 07 79

Kocaeli merkezde hizmet ofisi olan uzuner inşaat izmitte mantolama firması olarak bir çok yalıtım ve mantolama işi yapmıştır.
Bunun nedeni donatıların ve betonun hava almamasıdır.
Mantolamada yapılarda %30 a varan enerji tasarrufu sağlamamız mümkün. Isı tasarrufu sağlamamız halinde daha az doğalgaz yakıt masrafı, daha az yakıt masrafı söz konusudur. Mantolamayı yaparken pencere kenarındaki çıkıntıları dikkat edip damlalık dediğimiz malzemeyi kullanmamız gerekiyor.
Bunun yanı sıra subasman seviyesinde de yine aynı şekilde mesafeyi koruyarak yaklaşık 1 metre yukarıdan başlayıp subasman profili dediğimiz profilde kullanmanız şart.
Boyayı seçerken dış cepheye uygun Silikonlu boya seçmemiz gerekmektedir.
Silikonlu boyanın teflon veya silikon oranı sizin ihtiyacınıza göre değişir. ancak bölgemizde en çok kullanılanı silikon esaslı boyadır.
mantolamada kullanılan Malzemelerde sıva, yapıştırıcı, file, sıva astarı ve mineral sıvadan bahsetmiştik.
bunların içeriği ile ilgili bazı detaylar var bu detaylar filenin 75 gramdan 165 grama kadar değişkenlik arz etmesi Bu değişkenlik ile daha iyi tutulmasını sağlıyor 75 gramlık file en alt segment olup 165 gram file, en üst segment tutuculuğu en üst en yüksek olan Filedir. 165 gramlık fileyi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
Bunun yanı sıra kullanacağınız sıvanında gene Elyaf katkılı olması yalıtım değeri olarak biraz daha fazla katkı sağlamaktadır Sıva astarı kullandığımızda da gene sıvanın Sıvanın tutuculuğunu arttırabiliyoruz.
kullanacağımız dekoratif sıvayı yine kendi ihtiyacımıza göre kendi zevkimize göre 0 veya 1 olarak değişik ebatlarda isteyebiliyoruz.Evinize yaptırmış olduğunuz mantolamayı maksimum 4-5 senede ısı tasarrufu etmeniz mümkün.
Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız uzuner inşaat uzmanlarından yardım isteyebilirsiniz.

[dt_gallery_masonry bwb_columns=”desktop:4|h_tablet:4|v_tablet:4|phone:4″ gap_between_posts=”4px” image_border_radius=”0px” show_zoom=”n” include=”4650,4649,4648,4647,4646,4645,4644,4643,4642,4641,4640″]
İç dış dekorasyon | Interior-exterior decoration

Mantolama uygulaması nasıl yapılır

Mantolama uygulaması nasıl yapılır, Mantolama yapılacak yüzey Sıvalı temiz Kuru ve sağlam olmalı.

zayıf ya da kabarmış kısımlar varsa kazılıp tamir harçları mala ile temizlenmelidir. cephede klima, panjur, kablo, Yağmur iniş boruları gibi detaylar varsa sökülmeli ve mantolama uygulama sonrası yerine montajı tekrar yapılmalıdır.

uygulama 5 ila 35 derece sıcaklık aralığında yapılmalı, direkt güneş, yağmur ve kuvvetli Rüzgar da uygulama yapılmamalıdır.

Çimento esaslı ısı yalıtım sistem yapıştırıcıları su ile karıştırılarak uygulamaya hazır hale getirilir. 25 kilogramlık paketler halinde bulunan yapıştırma harçlarını, hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 6-7 litre su koyularak düşük hızlı bir karıştırıcı ile yaklaşık 10 dakika karıştırılmalıdır.

Karıştırılan harç 35 dakika dinlendirilir ve tekrar karıştırılır, hazırlanan karışım hava şartlarına bağlı olarak 2 – 2,5 saat içerisinde tüketilmelidir.

Mantolama uygulaması nasıl yapılır

Mantolama sisteminin düzgün ilerlemesi için subasman profili ile başlanır, subasman profili nin kalınlığı kullanılacak şekilde EPS ısı yalıtım levhasının kalınlığına göre seçilir.

terazisinde yapılan subasman profilleri aralarında 0.5 -1 santimetre genleşme derzleri bırakılarak yüze sabitlenir. köşeler açılı olarak kesilir, EPS ısı yalıtım levhalarının iki türlü yapıştırma metodu vardır.

Bunlar çerçeveleme ve taraklama metodu olarak adlandırılır, uygulama yüzeyinin amacına uygun çerçeve oluşturacak biçimde levha kenarlarına 5 santimetre genişliğinde ve 45 derece açıyla yapıştırıcı sürülür.

levha içine 3 göbek yapıştırıcı sürülür. ısı yalıtım levhaları köşeden ve su basman üzerinden başlayarak yukarı doğru aralarda boşluk bırakılmadan ve derzleri en az 20 santimetre şaşırtmalı olarak, iç ve dış bölgelerde ise birbirlerinin üzerine bindirilerek yani kilitlemeli olarak uygulanır.

Mantolama uygulaması EPS ısı yalıtım levhaları ile nasıl yapılır

ısı Köprüsü oluşturmamak için yapıştırma harcının birleşim yerlerinden taşmamasına özen gösterilmelidir.

yüzey mastarlarında ise aynı işlem yalıtım levhasının yapıştıracak yüzeyine tamamen kaplayacak şekilde 10 x 10 milim taraklı mala ile yapılır.

yapılan işin düzgünlüğü zaman zaman mastar ve terazi ile kontrol edilir.  çatlamaları önlemek için pencere ve kapı boşlukları Denizlik kısmında Denizliğe göre kesilerek ve köşe bölgelerde tam levhadan uygun şeklinde keserek cephe yapıştırılır.

Bu sayede olası çatlamalarına önüne geçilir. EPS ısı yalıtım levhaları pencere iç Merkezi lerine dönülür.

buralarda ısı kaybı ve ve yoğuşma kaybı yaşanacağından, pencere doğraması kapatması için ısı yalıtım levhaları ince olarak ve 2 santimetre olarak uygulanır.

eski binalarda mantolama sonrası pencere denizlikleri yetersiz kalabilir, bu da yağmur suyunun sisteme zarar vermesine yol açabilir.

bunu önlemek için ya mevcut denizliğin üzerine ilave bir Denizlik yapıştırılır ya da ek Denizlik profil montajı ile sorun çözülür.

Mantolama uygulaması nasıl yapılır, harç uygulamasından sonra

Yapıştırma harcı tam olarak kuruduktan Yani yaklaşık 24 saat sonra dubelleme işlemine geçilir. tam kuruma olmadan dubelleme yapılırsa levhalar terazi ve Mastarından kaçar.

Dubelleme nin amacı EPS ısı yalıtım levhalarının, duvarın mekanik tespitinin sağlanarak ek bir tutulma emniyeti sağlamaktır. metrekareye 6 adet olarak uygulanır, bu uygulamada dubeller yapıştırma harcının olduğu alanlara getirilmeye çalışmamalıdır.

dubeller levha köşe birleşim noktalarında 1 adet ve levha ortasına 2 adet olarak uygulanır.

yüksek binalarda Rüzgar etkisinin en fazla olduğu köşe bölgelerde uygulama  8 – 10 Adet olarak yapılabilir.

dubel tipi ve boyu cephe Yapı malzemesine göre seçilmelidir.

matkap ucu kalınlığı dubel kalınlığı ile uyumlu olmalı ve açılan derinlik dübel boyundan 1 santimetre uzun olmalıdırki dubel ve duvar çivisi kolay ve doğru uygulansın.

iz gözükmemesi için yerine konulan dübellerin kafası çıkıntı yapmamalıdır. yerine çakılan dübellerin sağlamlığının kontrolü yapılarak, sağlam olmayan dubeller çıkarılmalıdır.

köşelerin kırılma riski sebebiyle cephe köşe noktalarına 15 santimetreden yakın dübel atılmamalıdır. sıva öncesi sıvanın gelebileceği Denizlik cam doğrama gibi alanlar maskeleme bandı ve koruyucu örtüler ile kapatılmalıdır.

25 kilogramlık sıva harcı hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 6,5 – 7 litre su koyularak düşük hızlı bir karıştırıcı ile yaklaşık 10 dakika karıştırılır.

karıştırılan harç 5 dakika dinlendirilir ve tekrar karıştırılarak Kullanıma hazır hale getirilir, hazırlanan karışım hava şartlarına bağlı olarak iki buçuk saat içerisinde tüketilmelidir.

bina ve boşluk köşelerine hem mukavemeti arttırmak, hem düzgün köşeleri elde etmek amaçlı olarak fileli köşe profilleri konur.

Gerek köşe profilleri, gerekse sıva filesi için önce sıva yüzey sürülmeli arkasından bu profillerin ve donatı filesi uygulaması yapılmalıdır.

Kocaeli, izmit, sakarya ve istanbul da bir çok mantolama taahhüt işlerini %100 müşteri memnuniyeti anlayışımız ile tamamladık ve teslim ettik.

Mantolama uygulaması nasıl yapılır, file, profil aşamaları

cepheye sıva sürmeden önce köşe profili ve filesini koyup üzerine sıva yapmak yanlış bir uygulamadır.

Donatı filesi pencere iç merkezlerine de dönülerek ayrıca boşluk köşe noktaları çatlama olasılığının yüksek olduğu alanlar olduğu için buralara 26 santimetre boyunda ek donatı filesi çapraz olarak olmalıdır.

10×10 milim taraklı mala yardımıyla yüzeye eşit miktarda sürülen sıva harcı kurumadan üzerine donatı filesi konur.

Donatı fideleri katlanmadan birbirinin üzerine yatayda ve düşeyde en az 10 santimetre bindirilecek şekilde ve yukarıdan başlayıp aşağıya doğru Sıvaya batırılır.

taraklı mala uygulaması ile bu şekilde tek katta 4 milim sıva kalınlığı sağlanarak doğru uygulama yapılmış olur. sıva yapılırken donatı filesinin yüzeye yakın olmasına dikkat edilmeli sıva tabakasının üçte biri kısmı file üzerinde kalacak şekilde uygulama yapılmalıdır.

Mantolama uygulaması nasıl yapılır, son aşamaları

Sıva işlemi bitince yaklaşık 48 saat beklenerek kuruması sağlanır. yüzeyi Raspa alınarak düzeltilir ve Astara hazır hale getirilir.

astarla Sıvalı yüzeye dekoratif kaplamanın artırılması ve dekoratif kaplamanın hızlı su kaybederek çatlaması önlenir.

astarın 12-24 saat arasında kurumasından sonra genellikle çimento esaslı veya hazır dekoratif kaplama ile son kat kaplama yapılır. çimento esaslı dekoratif kaplamalar 25 kilogramlık torbalar halindedir, Bir torba dekoratif kaplama ya Yaklaşık 28 litre su ilave edilerek 10 dakika karıştırılır.

sonra 5 dakika beklenir ve bir kez daha karıştırılarak uygulamaya hazır hale getirilir. dekoratif kaplama karışımı paslanmaz çelik mala ile düzgün bir şekilde yüzeye sürülür ve üzerindeki tanecik kalınlığında bir tabaka elde etmek için fazla malzeme yüzeyden sıyrılır.

uygulama üzerine homojen bir şekilde uygulanan dekoratif kaplama ya 10 dakika içinde desen verilmelidir. desen plastik mala yardımı ile ve dairesel hareketler yaparak verilir.

geniş alanlı yüzeylerde iz olmaması için yeterli sayıda işçi çalıştırılmalı, ders bitişleri ne ya da Detay köşelerine gelinceye kadar malzeme kurumadan kesintisiz sürülmesine ve uygulamanın bitirilmesine özen gösterilmelidir.

bu kaplamalarla mantolama sisteminin dayanımının artırılması, yüzeysel bozuklukların görünümünün azaltılması ve görsellik sağlanır.

çimento esaslı dekoratif kaplama beyaz renklidir, uygulama sonrasında boyanması gerekir, Normal şartlar altında kuruması için 24 saat beklenen dekoratif kaplama üzerine son kat boya 2 seferde yapılır.

her kat boya arasında 68 saat beklenmelidir, hazır dekoratif kaplama ise kendinden renklidir yapılması ile iş tamamlanmış olur.


Mantolama ısı yalıtım | Thermal insulation

Mantolama yapan firmalar

Mantolama yapan firmalar, Mantolama nasıl yapılır, nasıl yapılmalı hangi mevsimde yapılmalı, mantolama malzemeleri nelerdir.

Kocaeli’de mantolama firmaları adı altında hizmet veren Kocaeli uzuner inşaat mantolamayı nasıl yapar mantolama çeşitlerinde ve uygulamalarında birçok etken söz konusudur, bunlar nelerdir.

Mantolama kriterlerine uyumak için yapılması gerekenleri tek tek sıralamak yerine, mantolamanın aşamaları ile ilgili detay vermeyi daha uygun gördük.

Uzuner inşaat Kocaeli yapmış olduğu mantolama işlerinde neler yaptı, hangi sorunlarla karşılaştı, mantolama esnasında edilen tecrübelerin bir listesini ve açıklamasını size Buradan anlatmaya çalışacağız.

Mantolama yapan firmalar

ilk etapta en çok merak edilen Desen ve estetik anlayışıdır.  Müşteri aslında mantolama yanı sıra ısı yalıtımın olduğu kadar estetiğin dea önemli olduğunu düşünmekte.

Müşteriler mantolama yaptırırken binanın dış görselinin iyi olmasını tabiki isteyecektir.

Bunun yanısıra müşterinin genelde yalıtımla ilgili bilgi almak istiyor bir o kadar önemli bir husustur.

Kocaeli’de mantolama firmaları ve mantolama yapan firma olarak hizmet veren Uzuner dekorasyon genelde yapmış olduğu mantolama işlerini, mantolama öncesi organize eder.

Ekip ve ekipmanlarını ayarladıktan sonra noksansız olarak hızlı çözüm üreten bir mantıkla işe başlar.

Çıkabilecek sorunları baştan görmek, baştan test etmek, daha sonra sorun yaşamamak için profesyonel anlamda gözlemlemek, bir fizibilite çalışması ile noksanları belirlemek için işin sağlığı ve hızı açısından çok önemlidir.

Uzuner inşaat olarak bütün işlerin başında gözlemlerimizi, noksanlarımızı sürecimizi işin süreci ile ilgili bütün detayları çıkartarak, daha hızlı daha net daha kalıcı çözümler üretmek için çaba sarf ederiz.

İskele taşınması haksız olarak mantolama levhaları, fileleri, dübelleri, fazlasıyla iş sahasına getirir ekiplerimiz hazır bulundurunuz.

Gerekirse kullanacak olan malzemenin özelliklerin den ve niteliklerin den Yapı Sahibine bilgi verir, belirsizlik yaratan bütün konuları sürekli takip ederek aşarız.

Aynı zamanda işin başında durarak zaten hatayı minimize eder, sıfır hata ile işin içinden çıkarız. Bizim çalışma prensibimiz Uzuner İnşaat olarak budur.

Mantolama yapan firmalar

Kocaeli izmit te Geçmişte edindiğimiz tecrübelerden yola çıkarak şunu söyleyebiliriz, işi aldıktan sonra kesinlikle ve kesinlikle İşin başında profesyonel işten anlayan bir ekip arkadaşı bulunur.

En azından eksikleri anında tespit edebilen gün içerisinde mutlaka birkaç sorti ile gözlemleyen birileri mutlaka bulunur.

Bu tecrübelerle ve gözlemlerle bu prensiple edilmiş olduğumuz misyonda Kocaeli’de mantolama firmaları arasında kendimizi söz ettirmeye devam edeceğiz.

Aldığımız Her işin önemini ehemmiyetini önce kendimiz sonra müşteri için mutlaka düşünür ona göre hareket ederiz.

Anında bilgi verebilme donanımı ile ilgili geçmişte yapmış olduğumuz işlerden aldığımız tecrübelerle daha sonra yapacağımız bütün işlerde sorunsuz bir iş tecrübesi yaşamak ve müşteriye de sorunsuz Bir iş teslim yapmak için elimizden geleni yaparız.

Kocaeli’de mantolama firmaları adı altında hizmet veren uzuner inşaat genellikle Kocaeli’de değil başka illerde de hizmet vermiştir.

Mantolama ustası, Kocaeli’de mantolama ustası gibi arayışlarımız içinde genelde mantolama Ekiplerimizin arasında sizlere faydalı olabilecek mantolama uzmanlarımız mevcuttur.

Ayrıca eps kartonpiyer ve mantolama desenleri, dış cephe desenleri köpük Desenler Söve imalatı gibi imalatlarımız da mevcuttur.

Kocaeli’de Vezirçiftliği mevkinde olan söve imalat görsellerimize kocaeli web tasarım içeriği mizden bakabilirsiniz.

Kocaeli mantolama firması olarak imalatlarımız yapıya göre planlar ölçer Biçer metraja göre fiyat veririz.

işin maliyeti, süreci ve estetik açısından en iyi şekilde değerlendirilmesi için profesyonel anlamda yapıda gereksinim duyulan ne varsa hepsinin listeler firma veya yapı Sahibine Bu şekilde teklif sunarız.

Kocaeli mantolama firması hizmeti veren ve mantolama işleri yapan firmamız Kocaeli’de Söve imalatı köşelikler, payandalar, direkler, çita, kartonpiyer, stropiyer, gizli ışık imalatları.

mantolama içeriğinde bulunan iç dekorasyon ve dış dekorasyon konusunda da imalatlarımız mevcuttur.

İmalat atölyemizde bulunan resimlere bakabilirsiniz Kocaeli web tasarım içeriğimiz den imalat görselleri mize bakabilir hizmetlerimizle ile ilgili daha geniş kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

Çünkü uzuner inşaat’ın uygulama dahil imalatları da mevcuttur imalatların müşteriye avantaj sağlaması açısından kurulduğunu belirtmek isteriz.

Daha faydalı ve daha net fiyatlar verebilmek, daha iyi işler yapabilmek adına, mantolama imalat ve montaj konusunda bir bütünlük sağlayarak, Daha Hızlı, Daha net, daha faydalı hizmetler sunabiliyoruz.

Kocaeli de mantolama şirketi olarak hizmet veren uzuner inşaat

konularında uzmandır ve profesyonel işler yapmıştır.

Taahhütleriniz ile ilgili bir karar vermeden önce bahçe düzenleme Peyzaj işleri nden tutun temel açma, ruhsat işlemlerin den çatıya kadar.

bütün detaylı işler için bir noktadan hareket edin, zaman ve para kaybının önüne geçerek daha sağlıklı işler yapabiliriz.

Temel’den çatıya İnşaat işleriniz için ve Kocaeli’de mantolama işleriniz için en doğru adrestesiniz.

karar vermeden önce  bir telefon açmanız yeterli.

0262 606 07 79 nolu telefondan bize ulaşabilir ya da teklif talebinde bulunmak için [email protected] inşaat.com adresine mail ile ulaşabilir, anında iletişim sağlayabilirsiniz, beraber çalışmak dileği ile

Şimdi ara