Panel çit yapımı

PANEL ÇİT YAPIMI 

Özellikle sitelerde, özel mülklerde, nadiren okullarda, park ve bahçelerde ve birçok zorlu topoğrafik yerlerde. Panel çitlerin kullanılabilir olması ayrıca güvenlik amaçlı ve üst taraflarına caydırıcılık amaçlı monte edilebilen jiletli tel takviyesi ile birçok amaca hizmet vermesi gerekmektedir.

Maliyetin de fazla olmaması Çit’leri tercih edilebilir kılmaktadır.
Uzuner İnşaat olarak uygulama aşamasında da müşteri memnuniyeti olarak geri dönüşlerde de hoşnut kaldığımız, baştan sona işten ziyade zevkli bir uğraşı gibi tatbik ederiz.

Projelere ayrı bir hava katması ayrıca sıralı peyzaj amaçlı dikilen ağaçlarla da uyumu, bu işi cazip hale getirmiştir.
Yapım aşamasında önce sınırlar belli edilir sonrasında insan gücü ile genişliği 15cm, derinliği 20-25cm kadar olan kazı yapılır.

Burada uygulamayı direk zemin üstüne yapmaktan ziyade yüksekliğini kendimizin belirleyeceği (önerilen zeminden 1 metre kadar) yükseklikte kalıplar çakılarak demir takviyeli beton örülür.

Sonra her bir profil direkler beton üst yüzeyine dört tarafından vidalanır böylece sağlamlaştırılan profil direkleri, panel çitlerle birbirlerine geçirilerek işlem sonlandırılır, jiletli tel de tercihe göre konulabilir.
Havanın çok sıcak olması ya da çok soğuk olması, yağmurlu ya da kar yağışlı olması bu sistemi etkilememekte olduğu için ayrıca paslanma olayının ihtimalinin dahi olmaması, renk tercihinin olması, araziye uyumlu monte edilebilirliliği ve daha birçok komplikelere uygunluğu panel çiti tercih edilebilir kılmıştır.
Bunun yanı sıra galvaniz tel örgüler, pvc kaplı olanlar, direk tel çitler, beton direkliler, düzlemsel jiletliler, puntalı jiletliler, dikenli teller, yüksek güvenlikli olanlar şeklinde çeşitliliğe de sahiptirler.