"Temelden çatıya inşaat"

Destek-Keşif-Teklif
0850 8406121
Çalışma saatleri
09:00 - 18:00

  Tag: Mantolama firmaları

  Söve yalıtım fugalı mantolama

  Söve yalıtım fugalı mantolama; Dış cephe kaplama sistemi olarak geliştirilen dekoratif fugalı mantolama panelleri özel geliştirilmiş tasarımlar olup 26 dansite strafor dan üretilmektedir.

  birçok farklı çeşidi bulunan dekoratif mantolama panelleri nin muadillerinden en belirgin özelliği üretim aşamasında açılmış özel zemine tutucu kanal yerleridir.
  Ürünün dış kısmı Fabrika ortamında basınçlı makinesi bağlama yöntemi ile üretilmektedir.

  Dış etkenlere karşı dayanıklı kaplaması sayesinde, yerine montajı yapıldıktan sonra ayrı bir kaplamaya ihtiyacı olmayan bir yalıtım sistemidir.

  Her türlü yapılarda esnekliği sayesinde oval zeminlerde özel bir işlem yapılmadan güvenle kullanılmaktadır.
  panellerin önceden hazırlanmış olması sayesinde mükemmel işçiliğiyle görsellik ön plana çıkmaktadır. her mevsim koşullarına uygun olup binanın ömrü kadar ömrü vardır.

  hızlı uygulanarak işçilikte zaman tasarrufu sağlamaktadır.

  Söve yalıtım fugalı mantolama uygulaması

  özellikle eski binalara yapılacak olan uygulamaların yapısal özellikleri fugalı dekoratif mantolama sisteminin şartlarına uyarlanmalıdır.
  Zeminde çatlamış kabarmış sökülmeye yüz tutmuş sıva, boya kaplama vesaire varsa bunlar ıspatula veya çekiç vasıtasıyla temizlenerek sağlam zemin elde edilmelidir.

  zeminde bulunan kaplamanın temizleme işlemi yapılamıyorsa yüzeyde çeltikleme yöntemi ile Metrekare başına minimum %30 oranında ana yüzeye ulaşılarak tutunma oranı artırılmalıdır.
  Ayrıca Metrekare başına ortalama 6 adet başlıklı dübel uygulaması yapılmalıdır.

  Söve yalıtım fugalı mantolama da önerilmeyen detaylar

  Yeni cephelerde en az kaba sıva olmalıdır kaba sıva yapılmamış Tuğla, gazbeton ve benzeri cepheler ve uygulama önerilmez.
  Kaba sıvalı cephelerde ürünün üretimi esnasında açılan özel tutucu kanallar sayesinde yüksekliği 8 kata kadar olan binalarda sabitleyici dubel sayısı azalmaktadır.

  ancak sekiz kat ve Üstü binalarda dübelleme yöntemi önerilmektedir.

  Uygulama yapılacak cephe her türlü Kir ve kalıntılardan arındırılmalıdır. yüzey düzgünlüğü Mastar veya ip vasıtasıyla dikey ve yatay olarak kontrol edilmelidir.

  Eğer 1 santimetreyi geçen boşluklar varsa bunlar sıvayla önceden düzeltilmeli yüzeyde tümsekler varsa bunlarda çekiç ve ıspatula yardımıyla düzleştirilmelidir.
  uygulama yapılacak hava ve yüzey sıcaklığı 7 santigrat ile 35 santigrat arasında olmalıdır ve uygulamayı takip eden ilk 24 saat içersinde bu değerler arasında kalmalıdır.

  Uzuner inşaat kocaeli dahil bir çok ilde mantolama hizmetini yalıtım esaslı vererek teslim etmektedir. Fugalı mantolamanın asıl önemli tarafının estetiğin ön plana daha rahat çıkmasıdır.

  Her mantolama taahhüt işi bizim için bir proje niteliğindedir.

  Söve yalıtım fugalı mantolama uygulama detayı

  Isı yalıtım levha yapıştırıcısı bir kovanın içine alınıp mikser yardımıyla 1/4 oranında su ile karıştırılır. dekoratif mantolama panellerinin uygulanacak kısmın ölçüsüne göre metre kalem ve testere yardımıyla kesilir.

  Plakanın katlamasız olan arka kısmına kıvamına getirilmiş yapıştırma harcı taraklı mala kullanılarak ortalama 5 ila 7 milimetre kalınlıkta olacak şekilde 1 metrekarelik plakaya yaklaşık 5 kilogram civarında uygulanmalı.

  ÖBekleme sistemi ile yapılan uygulamalar tavsiye edilmemektedir .

  En alt Zemine uyguladığımız plakalarda su terazisi ya da özel Optik cihazlar vasıtasıyla aldığımız kot ölçüsüne uygun uygulama yapılmalıdır.
  plaka yerine monte edildikten sonra sağa sola hareket ettirilerek yapıştırıcının yüzeydeki gözeneklere nüfuz etmesi sağlanmalıdır.
  Plakalar Mastar yardımıyla şakül ve terazisini alınır, kesinlikle el yada Yumrukla müdahale edilememelidir.
  Aksi takdirde plakanın üzerinde yumrular veya parmak izleri oluşacak, Bunlar boyadan sonra yüzeyde görülecektir.

  Kocaeli izmit merkezli firmamız fugalı mantolama konusunda referanslı firmadır.

  izmitte söve ve fugalı mantolama alanında imalat yapısına sahipiz.

  Söve yalıtım fugalı mantolama da sabitleme aşaması

  Ürünlerin dubel vasıtası ile Sabitlenme aşaması;
  bu aşamaya geçilebilmesi için ısı yalıtım levha yapıştırıcısının tam kuruması için bir gün beklenilmelidir.
  dübelleme işlemi için gerekli ekipmanlar lastik dübel, havşa başlıklı matkap ucu, çekiç gibi tercih edeceğimiz sabitleme ekipmanı, dekoratif mantolama plakasının kalınlığına bağlı olacaktır.
  3 santimetre plakaya için onluk, 4 santimetre plaka için 12’lik, 5 santimetre plaka için 15 lik, plastik özel başlıklı dübel kullanılacaktır.
  matkap ucuna takılmış Punch yardımıyla plaka üzerine dübel için delik açacaktır. açılan deliklerin içerisine dubel ve ip sabitleme ekipmanı yerleştirilir.
  bu yerleştirme sonucunda dekoratif mantolama plakasının üzerinde sabitleme ekipmanın 0,5 santim içeriye gömülmüş şekilde kalmalıdır.
  40 santim aralıklarla uygulanmalıdır. akabinde de tamir macunu dubellerin üzerine yoğun bir şekilde sürülerek iki kez farklı zamanlarda yoklama yaparak sonradan oluşacak çökmeler önlenmiş olur.
  2. yoklama sırasında sürülen ek tamir macunu, ürünün kendi parçası ile kısa dairesel hareketlerle perdahlanarak orijinal görüntü elde edilerekdubel izleri kaybedilmiş olur.

  Söve uygulaması;

  Seçilen pencere modeline göre ürün tespitinde bulunurken, gözden kaçırılmaması gereken önemli detaylar şöyledir.
  Öncelikle pencerenin içten içe yani soldan sağa ve yukarıdan aşağıya ölçüleri metre vasıtasıyla ölçülür Bu ölçümler esnasında pencere merkezlerini yapılacak uygulamanın Payı unutulmamalıdır. Pencereden edindiğimiz ölçüler doğrultusunda pencere tacı Gönye ve Testere vasıtasıyla 45 derece açılı kesimlerle gönyeleri kesilir.
  modelin arka EPS kısmına ısı yalıtım levha yapıştırıcısı modelin genişlik ebatları na ve ağırlığına yeterli gelecek şekilde sürülü.r

  Söve yalıtım fugalı mantolama

  Model yerine olduktan sonra Mastar yardımı ile düzgünlüğüne bakılırken sağa ve sola hareketlerle yapıştırıcının yayılması sağlanır. Terazisine ve ölçüsüne getirilen model paslanmaz çivi ile sabitlenir.
  Böylece söveler hem mekanik, hem de kimyasal yollarla zemine monte edilmiş olur.
  kenar söveler taşla Denizlik arasında kalan kısmının ölçüsüne göre kesilir, ve aynı yapıştırma yöntemleri kullanılarak uygulanır.
  Burada da pencerenin yan merkezlerine yapılacak olan uygulama ölçüsü kadar söveler Pencereye doğru kaydırılır.
  Denizlik modeli uygulaması taç modeli ile benzerlik göstermektedir.
  Aynı şekilde kenar gönye kesimleri yapılır aynı yöntemlerle yapıştırılır.

  Köşe profili kilit taşı gibi süsleme malzemeleri ile estetik bir görünüm kazanır.

   

  söve Rütuj uygulaması

  Öncelikle birleşim noktalarında uyguladığımız ve yüzeye taşan poliüretan köpükler falçata yardımıyla temizlenir.
  tamir harcı tüm birleşim noktalarına, dübel başlarına ve ek yerlerine sürülecek ve spatula yardımıyla zemine ve modelin yapısına uygun şekilde tesviye uygulanabilir.
  kuruduktan sonra zımpara yapılan yüzeye tamir harcı ile iki kez sonlama yapılacaktır.
  Böylelikle Ek yeri birleşimi ve, dubelleme noktaları yüzey kaplaması ile aynı kaplamaya sahip olacaktır.
  Bu aşamadan sonra yüzey boyaya uygun hale gelecektir.

  Astar boya uygulaması

  1.sınıf dış cephe dolgulu Astar boyaya ürünler hiç boşluk kalmaksızın boya rulosu da kestirme fırçalar yardımı ile boyanacaktır.
  Astar boya uygulamasında metrekareye yaklaşık olarak 340 ila 400 gram boya uygulanacaktır.
  hava yağış gösteriyorsa boya için uygun hava koşulları beklenmelidir.

  Astar boyanın ardından Yine bir gün süreyle Cephe tam kuruma için dinlendirilmelidir.
  Bu aşamadan sonra dış cephe elastik veya grenli tekstüre boya ile son kat boya işlemi yapılacaktır.
  kurumuş Astar boya yüzeyi üzerine yaklaşık Metre Kareye 0.8 kilogram gelecek şekilde uygun görülen renkteki boya kovası içerisinde iyice karıştırıldıktan sonra su ilavesi yapılmadan kristalli Mercan rulo ve Kristalli parmak Mercan ruloyla uygulanmalıdır.
  bu uygulamada dikkat gereken en önemli nokta sadece tek yönden uygulanmasıdır.
  bir gün süreli kurmanın ardından cephe Kullanıma hazır hale gelecektir.

  İç dış dekorasyon | Interior-exterior decoration

  Dış cephe kaplaması mantolama

  Dış cephe kaplaması mantolama yapılırken ülkemizde bölgesel olarak değişir 4 santimlik 2 santimlik 6 santimlik 12 santimlik straforlar kullanılır.
  Bunun yanısıra taş yünü straforlar da kullanılabiliyor .Taşyünü genelde yangın riskinin yüksek olduğu yapılarda kullanılıyor.
  XPS dediğimiz sert strafor, YPS dediğimiz yumuşak strafor, YPS dediğimiz strafor daha yumuşak hale gelmiş karbonlu strafordur.

  Dış cephe kaplaması mantolama ülkemizde nasıl uygulanıyor

  ülkemizde en çok kullanılan bu iki cins strafordur. Marmara Bölgesi’nde XPS En az 6 santim, YPS de ise en az 6 santim olması gerekmektedir.
  Bunları uygularken yüzeyin temiz ve düzgün olması gerekmekte.
  Yüzeyde kabaran sıvalar varsa kesinlikle ama kesinlikle sökmemiz gerekiyor.
  Bunun yanı sıra sıvanın daha iyi yapışması için astar uygulamamız gerekiyor, astar uyguladıktan sonra Yapıştırıcıyı uyguluyoruz.
  yapıştırıcıdan sonra strafor uyguluyoruz. sert strafor yada karbonlu strafor şeklinde kullanabiliyoruz. Ancak kullanacağımız straforun bölge şartlarına kesinlikle ama kesinlikle uyması gerekiyor.
  Uygulamanın üzerine tekrar sıva geliyor. Sıvanın üzerine file,filenin üzerine sıva, astar ve dekoratif sıva geliyor.

  Dış cephe kaplaması mantolama da boya uygulaması yapılırmı

  sonrasında zevkimize göre boyada yapmamız mümkün.
  Ancak bunları uygularken aşamaları atlamamız gerekiyor bu aşamalar çok önemlidir. Uygulamalardan herhangi bir tanesini atladığımızda mantolama yalıtım değerini azaltmış olur.
  Mantolamadaki yalıtım değeri kullandığımız tüm malzemelerle ilişkilidir. bu malzemelerden bir tanesini eksik kullandığımızda yalıtım değeri kesinlikle düşer.
  fazla kullandığımızda ise malzeme maliyeti yüksek olacaktır.

  Dış cephe kaplaması mantolama da kullanılacak malzemeler

  Bu nedenle kullanacağımız malzemelerin kesinlikle orantılı olması şart.
  bunları kullanırken yangın riskinin yüksek olduğu ve güvenliğinin sağlanması açısından yangın çıkışlarını yanlarında bulunan duvarlarda kesinlikle ama kesinlikle taşyünü kullanılması zorunludur.
  ülkemizde sert strafor kullanımı azalmaktadır Avrupa ülkelerinde ise sert strafor kullanımı yasaklanmıştır.

  Dış cephe kaplaması mantolama iletişim için 0262 606 07 79

  Kocaeli merkezde hizmet ofisi olan uzuner inşaat izmitte mantolama firması olarak bir çok yalıtım ve mantolama işi yapmıştır.
  Bunun nedeni donatıların ve betonun hava almamasıdır.
  Mantolamada yapılarda %30 a varan enerji tasarrufu sağlamamız mümkün. Isı tasarrufu sağlamamız halinde daha az doğalgaz yakıt masrafı, daha az yakıt masrafı söz konusudur. Mantolamayı yaparken pencere kenarındaki çıkıntıları dikkat edip damlalık dediğimiz malzemeyi kullanmamız gerekiyor.
  Bunun yanı sıra subasman seviyesinde de yine aynı şekilde mesafeyi koruyarak yaklaşık 1 metre yukarıdan başlayıp subasman profili dediğimiz profilde kullanmanız şart.
  Boyayı seçerken dış cepheye uygun Silikonlu boya seçmemiz gerekmektedir.
  Silikonlu boyanın teflon veya silikon oranı sizin ihtiyacınıza göre değişir. ancak bölgemizde en çok kullanılanı silikon esaslı boyadır.
  mantolamada kullanılan Malzemelerde sıva, yapıştırıcı, file, sıva astarı ve mineral sıvadan bahsetmiştik.
  bunların içeriği ile ilgili bazı detaylar var bu detaylar filenin 75 gramdan 165 grama kadar değişkenlik arz etmesi Bu değişkenlik ile daha iyi tutulmasını sağlıyor 75 gramlık file en alt segment olup 165 gram file, en üst segment tutuculuğu en üst en yüksek olan Filedir. 165 gramlık fileyi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
  Bunun yanı sıra kullanacağınız sıvanında gene Elyaf katkılı olması yalıtım değeri olarak biraz daha fazla katkı sağlamaktadır Sıva astarı kullandığımızda da gene sıvanın Sıvanın tutuculuğunu arttırabiliyoruz.
  kullanacağımız dekoratif sıvayı yine kendi ihtiyacımıza göre kendi zevkimize göre 0 veya 1 olarak değişik ebatlarda isteyebiliyoruz.Evinize yaptırmış olduğunuz mantolamayı maksimum 4-5 senede ısı tasarrufu etmeniz mümkün.
  Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız uzuner inşaat uzmanlarından yardım isteyebilirsiniz.

  [dt_gallery_masonry bwb_columns=”desktop:4|h_tablet:4|v_tablet:4|phone:4″ gap_between_posts=”4px” image_border_radius=”0px” show_zoom=”n” include=”4650,4649,4648,4647,4646,4645,4644,4643,4642,4641,4640″]
  İç dış dekorasyon | Interior-exterior decoration

  Mantolama uygulaması nasıl yapılır

  Mantolama uygulaması nasıl yapılır, Mantolama yapılacak yüzey Sıvalı temiz Kuru ve sağlam olmalı.

  zayıf ya da kabarmış kısımlar varsa kazılıp tamir harçları mala ile temizlenmelidir. cephede klima, panjur, kablo, Yağmur iniş boruları gibi detaylar varsa sökülmeli ve mantolama uygulama sonrası yerine montajı tekrar yapılmalıdır.

  uygulama 5 ila 35 derece sıcaklık aralığında yapılmalı, direkt güneş, yağmur ve kuvvetli Rüzgar da uygulama yapılmamalıdır.

  Çimento esaslı ısı yalıtım sistem yapıştırıcıları su ile karıştırılarak uygulamaya hazır hale getirilir. 25 kilogramlık paketler halinde bulunan yapıştırma harçlarını, hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 6-7 litre su koyularak düşük hızlı bir karıştırıcı ile yaklaşık 10 dakika karıştırılmalıdır.

  Karıştırılan harç 35 dakika dinlendirilir ve tekrar karıştırılır, hazırlanan karışım hava şartlarına bağlı olarak 2 – 2,5 saat içerisinde tüketilmelidir.

  Mantolama uygulaması nasıl yapılır

  Mantolama sisteminin düzgün ilerlemesi için subasman profili ile başlanır, subasman profili nin kalınlığı kullanılacak şekilde EPS ısı yalıtım levhasının kalınlığına göre seçilir.

  terazisinde yapılan subasman profilleri aralarında 0.5 -1 santimetre genleşme derzleri bırakılarak yüze sabitlenir. köşeler açılı olarak kesilir, EPS ısı yalıtım levhalarının iki türlü yapıştırma metodu vardır.

  Bunlar çerçeveleme ve taraklama metodu olarak adlandırılır, uygulama yüzeyinin amacına uygun çerçeve oluşturacak biçimde levha kenarlarına 5 santimetre genişliğinde ve 45 derece açıyla yapıştırıcı sürülür.

  levha içine 3 göbek yapıştırıcı sürülür. ısı yalıtım levhaları köşeden ve su basman üzerinden başlayarak yukarı doğru aralarda boşluk bırakılmadan ve derzleri en az 20 santimetre şaşırtmalı olarak, iç ve dış bölgelerde ise birbirlerinin üzerine bindirilerek yani kilitlemeli olarak uygulanır.

  Mantolama uygulaması EPS ısı yalıtım levhaları ile nasıl yapılır

  ısı Köprüsü oluşturmamak için yapıştırma harcının birleşim yerlerinden taşmamasına özen gösterilmelidir.

  yüzey mastarlarında ise aynı işlem yalıtım levhasının yapıştıracak yüzeyine tamamen kaplayacak şekilde 10 x 10 milim taraklı mala ile yapılır.

  yapılan işin düzgünlüğü zaman zaman mastar ve terazi ile kontrol edilir.  çatlamaları önlemek için pencere ve kapı boşlukları Denizlik kısmında Denizliğe göre kesilerek ve köşe bölgelerde tam levhadan uygun şeklinde keserek cephe yapıştırılır.

  Bu sayede olası çatlamalarına önüne geçilir. EPS ısı yalıtım levhaları pencere iç Merkezi lerine dönülür.

  buralarda ısı kaybı ve ve yoğuşma kaybı yaşanacağından, pencere doğraması kapatması için ısı yalıtım levhaları ince olarak ve 2 santimetre olarak uygulanır.

  eski binalarda mantolama sonrası pencere denizlikleri yetersiz kalabilir, bu da yağmur suyunun sisteme zarar vermesine yol açabilir.

  bunu önlemek için ya mevcut denizliğin üzerine ilave bir Denizlik yapıştırılır ya da ek Denizlik profil montajı ile sorun çözülür.

  Mantolama uygulaması nasıl yapılır, harç uygulamasından sonra

  Yapıştırma harcı tam olarak kuruduktan Yani yaklaşık 24 saat sonra dubelleme işlemine geçilir. tam kuruma olmadan dubelleme yapılırsa levhalar terazi ve Mastarından kaçar.

  Dubelleme nin amacı EPS ısı yalıtım levhalarının, duvarın mekanik tespitinin sağlanarak ek bir tutulma emniyeti sağlamaktır. metrekareye 6 adet olarak uygulanır, bu uygulamada dubeller yapıştırma harcının olduğu alanlara getirilmeye çalışmamalıdır.

  dubeller levha köşe birleşim noktalarında 1 adet ve levha ortasına 2 adet olarak uygulanır.

  yüksek binalarda Rüzgar etkisinin en fazla olduğu köşe bölgelerde uygulama  8 – 10 Adet olarak yapılabilir.

  dubel tipi ve boyu cephe Yapı malzemesine göre seçilmelidir.

  matkap ucu kalınlığı dubel kalınlığı ile uyumlu olmalı ve açılan derinlik dübel boyundan 1 santimetre uzun olmalıdırki dubel ve duvar çivisi kolay ve doğru uygulansın.

  iz gözükmemesi için yerine konulan dübellerin kafası çıkıntı yapmamalıdır. yerine çakılan dübellerin sağlamlığının kontrolü yapılarak, sağlam olmayan dubeller çıkarılmalıdır.

  köşelerin kırılma riski sebebiyle cephe köşe noktalarına 15 santimetreden yakın dübel atılmamalıdır. sıva öncesi sıvanın gelebileceği Denizlik cam doğrama gibi alanlar maskeleme bandı ve koruyucu örtüler ile kapatılmalıdır.

  25 kilogramlık sıva harcı hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 6,5 – 7 litre su koyularak düşük hızlı bir karıştırıcı ile yaklaşık 10 dakika karıştırılır.

  karıştırılan harç 5 dakika dinlendirilir ve tekrar karıştırılarak Kullanıma hazır hale getirilir, hazırlanan karışım hava şartlarına bağlı olarak iki buçuk saat içerisinde tüketilmelidir.

  bina ve boşluk köşelerine hem mukavemeti arttırmak, hem düzgün köşeleri elde etmek amaçlı olarak fileli köşe profilleri konur.

  Gerek köşe profilleri, gerekse sıva filesi için önce sıva yüzey sürülmeli arkasından bu profillerin ve donatı filesi uygulaması yapılmalıdır.

  Kocaeli, izmit, sakarya ve istanbul da bir çok mantolama taahhüt işlerini %100 müşteri memnuniyeti anlayışımız ile tamamladık ve teslim ettik.

  Mantolama uygulaması nasıl yapılır, file, profil aşamaları

  cepheye sıva sürmeden önce köşe profili ve filesini koyup üzerine sıva yapmak yanlış bir uygulamadır.

  Donatı filesi pencere iç merkezlerine de dönülerek ayrıca boşluk köşe noktaları çatlama olasılığının yüksek olduğu alanlar olduğu için buralara 26 santimetre boyunda ek donatı filesi çapraz olarak olmalıdır.

  10×10 milim taraklı mala yardımıyla yüzeye eşit miktarda sürülen sıva harcı kurumadan üzerine donatı filesi konur.

  Donatı fideleri katlanmadan birbirinin üzerine yatayda ve düşeyde en az 10 santimetre bindirilecek şekilde ve yukarıdan başlayıp aşağıya doğru Sıvaya batırılır.

  taraklı mala uygulaması ile bu şekilde tek katta 4 milim sıva kalınlığı sağlanarak doğru uygulama yapılmış olur. sıva yapılırken donatı filesinin yüzeye yakın olmasına dikkat edilmeli sıva tabakasının üçte biri kısmı file üzerinde kalacak şekilde uygulama yapılmalıdır.

  Mantolama uygulaması nasıl yapılır, son aşamaları

  Sıva işlemi bitince yaklaşık 48 saat beklenerek kuruması sağlanır. yüzeyi Raspa alınarak düzeltilir ve Astara hazır hale getirilir.

  astarla Sıvalı yüzeye dekoratif kaplamanın artırılması ve dekoratif kaplamanın hızlı su kaybederek çatlaması önlenir.

  astarın 12-24 saat arasında kurumasından sonra genellikle çimento esaslı veya hazır dekoratif kaplama ile son kat kaplama yapılır. çimento esaslı dekoratif kaplamalar 25 kilogramlık torbalar halindedir, Bir torba dekoratif kaplama ya Yaklaşık 28 litre su ilave edilerek 10 dakika karıştırılır.

  sonra 5 dakika beklenir ve bir kez daha karıştırılarak uygulamaya hazır hale getirilir. dekoratif kaplama karışımı paslanmaz çelik mala ile düzgün bir şekilde yüzeye sürülür ve üzerindeki tanecik kalınlığında bir tabaka elde etmek için fazla malzeme yüzeyden sıyrılır.

  uygulama üzerine homojen bir şekilde uygulanan dekoratif kaplama ya 10 dakika içinde desen verilmelidir. desen plastik mala yardımı ile ve dairesel hareketler yaparak verilir.

  geniş alanlı yüzeylerde iz olmaması için yeterli sayıda işçi çalıştırılmalı, ders bitişleri ne ya da Detay köşelerine gelinceye kadar malzeme kurumadan kesintisiz sürülmesine ve uygulamanın bitirilmesine özen gösterilmelidir.

  bu kaplamalarla mantolama sisteminin dayanımının artırılması, yüzeysel bozuklukların görünümünün azaltılması ve görsellik sağlanır.

  çimento esaslı dekoratif kaplama beyaz renklidir, uygulama sonrasında boyanması gerekir, Normal şartlar altında kuruması için 24 saat beklenen dekoratif kaplama üzerine son kat boya 2 seferde yapılır.

  her kat boya arasında 68 saat beklenmelidir, hazır dekoratif kaplama ise kendinden renklidir yapılması ile iş tamamlanmış olur.


  Mantolama ısı yalıtım | Thermal insulation

  Kocaelide mantolama şirketi

  Kocaelide mantolama şirketi Mantolama ısı yalıtım konusunda kocaeli İzmit’te İstanbul’da Sakarya’da Bilecik’te Bursa’da Yalova’da Gebze’de Bolu ve daha birçok ilde Talep edilen mantolama işlerini ekibimizde gidip kısa sürede sorunsuz bir şekilde teslim ettiğimiz onlarca referansı sahibiz.

  Kocaeli’de mantolama şirketi olan firmamız uzun yıllardır Temel’den çatıya inşaat alanında uzmanlaştığı dan dolayı dış cephedeki estetik görünüme sahip olabilmesini sağlayacaktır.

  Uzuner inşaat gereksinimler ile entegre olarak eşit zamanda detaylı ve titiz çalışarak uzmanlaştığı birçok detayı müşteri adına noksansız şekilde gerçekleştirmiştir.

  İzmit’te bir mantolama şirketi arayışınız var ise merkezdeki referanslarımıza ek olarak keşfi taleplerinizi değerlendirebiliriz.

  mantolama ısı yalıtım konusunda yanmaz eps malzemeden imal etmiş olduğumuz bir malzemedir. Desenli ve desensiz eps kartonpiyer çeşitlerinin yapıya göre uyarlanması keşiften sonra çıkacak analizlere göre müşteriye bilgi verilmesi konusunda hassasiyetimiz oldukça ön plandadır.

  Kocaelide mantolama şirketi

  Iç ve dış dekorasyon konusunda Kocaeli’de mantolama ve tül detaylı dekorasyon işlerinizde A’dan Z’ye yapabilecek kapasiteye sahip olan firmamız iç dış dekorasyon konusunda da imalat alt yapısına sahiptir.

  Kocaeli’de mantolama şirketi arayışınız olduğunda Uzuner İnşaat sizlere bir telefon kadar yakın olacaktır.

  Alınan her taahhüt işinin son aşamasında fizibilite derimize resimlerimizi yapılan tüm detaylı işleri web site çalışmamızda Elimizden geldiği kadar birlikte çalışıyoruz.

  Kocaeli mantolama firması dahilinde rçok kategoride İnşaat konusunda bünyesinde barındıran uzuner İnşaat yapmış olduğu bütün referanslardan dolayı uzun yıllardır tecrübe sahibi olmuştur.

  Profesyonel iş anlayışı uzman kadrosu ile İmalat ve montaj aşamasında hiçbir şekilde arklı entegrasyon kullanmadan İşi kendi bünyesinde alıp tamamlaya bilen bir firmayız.

  Kocaeli’de mantolama şirketi olarak

  bulunduğumuz coğrafyada konum itibari ile Mantolamanın önem ve emniyetini algılamış bir firmayız.

  Insan sağlığı ve yaşantısına yaşam kalitesini birçok anlamda etkileyen ve olumlu olumsuz yönleriyle dikkat edilmesi gereken birçok detayı sizin adınıza keşif yaparak daha sonradan çıkabilecek bütün sorunları bertaraf edip Yalın bir iş programı çıkartırız.

  Isı yalıtım ve mantolama konusunda firma arayışlarınızda Marmara Bölgesi’nde hangi noktada olursanız olun kısa sürede keşif taleplerinize cevap verebiliriz.

  Aynı zamanda malzeme ve teçhizat konusunda da kendi araçlarımızla en kısa zamanda müdahale edebiliriz.

  Uzun yıllardır komple tadilat konusunda deneyim sahibi olan firmamız mutfak yenileme, banyo yenileme, seramik işleri, çatı tamiri, çatı yapımları, çelik çatı yapımı, ahşap çatı yapımı, sundurma yapımı.

  Teras kapama, balkon büyütme, oda büyütme, oda tadilatı, balkon tadilatı, Merdiven mermer işleri, özel mermer tezgahları, mermer dekorasyon, alçı dekorasyon gibi A’dan Z’ye aklınıza gelebilecek TÜM İNŞAAT İŞLERİ.

  Gereksinim duyabileceğiniz tüm İnşaat işlerini bir kalemde bir elden takip edebilir ve tarafınıza sorunsuz bu şekilde estetik ve sağlam yapılar sunabiliriz.

  Uzman olmanın gereksinimlerinden bir tanesi

  Bir noktadan hizmet anlayışına önem veren yapımız ile uzuner İnşaat önem arz eden konular üzerinde uzmanlaşmış altyapısını ona göre hazırlamış bir firmadır.

  Dağınık işgücünün ve detayların birbirine karıştıği bir işin arkasında asla durmayan Uzuner İnşaat, almış olduğu bütün inşaat taahhüt işleri ni net bir şekilde programını yaparak tarih aralığında son noktaya kadar işin arkasında durarak Tüm detayları, son noktasına kadar mutlaka yerine getirir.

  Kocaeli’de mantolama şirketi hizmeti veren firmamız

  mantolama ve ısı yalıtım konusunda kartonpiyer gizli ışık, alçı, alçı göbek, alçı duvar, saten boya, dekoratif boya, dekoratif alçı, iç dekorasyon, konusunda istenileni noksansız sağlayabilir.

  Taş Dekorasyon, doğal taş uygulamaları, mutfak yenileme, iç kapı, dış kapı imalat ve montajları gibi temelden çatıya inşaat firması olarak aklınıza gelebilecek tüm detayları malzemeli ve malzemesiz tarafınıza sunabiliriz.

  komple ev yenileme, komple ev tadilatı, iş yeri tadilatı, boya Taahhüt işleri, Ev boyama gibi bütün inşaat işleri konusunda sizlere Danışman olarak hizmet verebiliriz.

  taahhüt işlerine Kocaeli’de İzmit’te aktif olarak devam ederek bir noktadan İnşaat Taahhüt hizmetleri vermeye devam etmektedir.

  uzuner İnşaat sizlere bir telefon kadar yakın olacaktır.

  Mantolama Kocaeli’de önem gösterilmesi gereken ve insan sağlığına nem ve sıcaklık ortalama değerlerine baktığımızda çok etki eden bir konudur.

  Uzmanlık gerektiren alanlarda müdahale edebilmek binanın yalıtım ve mantolama haricinde diğer tamirleri de analiz ederek müşteriyi tamamen kollamak adına yapılacak Tüm işlemleri profesyonelce yılların verdiği bilgi ve birikim ile sizlere geri dönüşümlü hizmetler sağlamaya hedeflemiş bir firmadır Uzuner İnşaat.

  Şimdi ara