"Temelden çatıya inşaat"

Destek-Keşif-Teklif
0850 8406121
Çalışma saatleri
09:00 - 18:00

  Tag: mantolama firması

  Mantolama ısı yalıtım | Thermal insulation

  Mantolama nasıl yapılır

  Mantolama-yalıtımın binada sıkıntısız bir şekilde etkili olabilmesi için iyi bir şekilde uygulama yapılması gerekmektedir. İyi bir şekilde dememde ki anlam malzemelerin sırasının doğru uygulanmasıdır. Başka bir durum ise birbiriyle uyumlu malzemelrin kullanılmasıdır.Genel olarak mantolama malzemelerine bakacak olursak;
   Isı yalıtım levhası
   Yapıştırma harcı
   Isı yalıtımı sıvası
  Dekoratif kaplama sıvası
   Donatı filesi
   Mekanik tespit dübeli
   Köşe profili
   Subasman profili
   Damlalık
   Dilatasyon
   Denizlik profili
  Dış cephe boya

  Mantolama nasıl yapılır

  Yapım aşamasına geçecek olursak yalıtıma başlamadan önce neler yapılmalı nelere dikkat edilmeli biraz da onların üzerinde duralım.Başlangıç aşaması olarak yüzeyin yalıtıma uygun hale getirilmesi gerekmektedir.
  Mantolamanın uygulaması yapılacak yüzey, eğer kir,toz,nem vb.durumda ise temiz hale getirilmelidir. Yüzeyde kalıntılar var ise tel vb. malzeme ile pürüzsüz hale getirilmelidir.

  Ayrıca yüzey de çatlak veya kırık alanlar var ise onarımı yapılmalıdır.
  İkinci aşama olarak subasman profilinin yerleştirilmesi gelmektedir.Mantolama levhaları subasman profilinin içerisine yerleştirilerek düzgün bir hat oluşturulmalıdır.

  Mantolama yapılma aşamaları

  Üçüncü aşama olarak levhaların yapıştırılması gelmektedir. Levhaların ortasına noktasal olarak yapıştırıcı sürülür.
  Dördüncü aşamada levhaların dübellenmesi gelmektedir.

  Fakat yapıştırma harcının kuruması için bir gün beklenilmelidir.Daha sonrasında levhaların rüzgar vb. etkilerden korunması amacıyla dübellenmesi yapılır.
  Beşinci aşamada bina dış yüzeyine uygulanan levhaların su ve rüzgar etkisinden oluşabilecek hasarları önlemek amacıyla köşelere köşe profil uygulaması yapılır.

  Köşe profili yapımının ardından damlalık,dilatasyon ve denizlik profilleri konulması gereken yerlere uygulanır. Daha sonrasında mantolamanın üzerine birinci kat sıva uygulaması yapılır.

  Mantolama sıva aşamaları

  Sıvanın üzerine çatlama ve kopmaları önleye donatı filesi yerleştirilir.İlk kat sıva kurumadan daha kalın olan ikinci kat sıva uygulaması yapılır.
  En son aşamada ise dekoratif dış cephe kaplaması uygulanır. Kaplama yapılırken yukarıdan aşağıya doğru hızlı bir şekilde uygulanmalıdır.Bu dış cephe kaplamanızın daha düzgün bir şekilde görünmesine yardımcı olacaktır.

  [dt_gallery_masonry loading_effect=”scale” image_border_radius=”3px” project_icon_color=”#ffffff” project_icon_border_width=”0px” loading_mode=”js_lazy_loading” include=”4898,4906,4904,4903,4907,4964,4902,4901,4895,4894,4893,4891″]
  Mantolama ısı yalıtım | Thermal insulation

  Kocaeli mantolama firmaları

  Kocaeli mantolama firmaları olarak izmit’te mantolama şirketi ve mantolama hizmetleri veren Uzuner İnşaat, mantolama konusunda Fugalı mantolama, tavan kaplama, alçı göbek, alçı kemer, ısı yalıtım, mantolama, izolasyon, saten alçı, boya badana, kara sıva, kartonpiyer, laminat parke, duşakabin, uygulamaları da yapar.

  pvc pencereler, ahşap paneller, motif söveler, söve sütunlar, payandalar, cephe paneller, köşe taşları, Denizlik ve taç profilleri, dekoratif ürünler.

  Desenli dış cephe profilleri gibi yaşadığınız mekanlara sağlamlık estetik ve değer katma Adına A’dan Z’ye tüm iç dış dekorasyonunuzu ve yaşam alanlarınızı en iyi hale getirmek için çaba sarf ederiz.

  Fugalı mantolama ve mantolama çeşitleri  uygulamaları Kocaeli ve İzmit civarında birçok alanda başlıca hizmet verdiğimiz konulardan biridir.

  Kocaeli’de mantolama firmaları adı altında hizmet veren  Uzuner İnşaat, mantolama konusunda birçok firmaya nazaran mantolamada uygulamış olduğu Titiz işçilik sayesinde her zaman beğeni toplamıştır.

  Mantolama sürecinde dış cephe tadilat tamirat işlerinide bir şekilde müşteriyi kollamak adına işin daha sağlıklı çıkması prensibine dayanarak uygularız.

  Uzuner inşaat Yapmış olduğu işin sonuna kadar arkasında duran bir işletmedir. Uzuner İnşaat Kocaeli mantolama firmaları arasında en kaliteli referanslara sahip firmalar arasında her zaman yerini korumuştur.

  Teknolojiyi en iyi şekilde kullanan yapımız da Söve imalatı ve uygulamaları konusunda birçok yatırım yaparak müşterilerimize daha sağlam estetik ve oturulabilir mekanlar oluşturmak adına hizmet vermekteyiz.

  Kocaeli inşaat firmaları adı altında ısı yalıtım ve mantolama konusunda prensiplere dayalı sistemik çalışma azmimizi ve teçhizatlarımızla profesyonel ekibimiz sayesinde bir çok referansa imza attık.

  Daha hızlı ve akılcı çözümler üreterek mantolama konusunda izolasyon ve yalıtım esaslı maliyeti düşürme teknikleri ile işin başlangıcından bitimine kadar olan detayları profesyonelce yerine getirerek müşterilerimize teslim ettik.

  Mantolama yapılan alanların teknik açıdan yeterlilik sağlayabilmesi adına özverili bir şekilde bilgi birikimimizi profesyonel ekip ve ekipmanlarımız ile noksansız bir şekilde yapılandırır ve teslim ederiz.

  Her yapıda Mantolamanın farklılık gösterdiği yapının yaş ortalamasına göre ve kalitesine göre değişken özelliklere sahip mantolama uygulama alanları ile sürekli karşılaşarak her mantolama taahhüt işinde Kocaeli veya İzmit’te birçok konuda uzmanlaşarak mesleğimize devam ediyoruz.

  Mantolama ısı yalıtım konusunda çatı ve teras yalıtım larında beraberinde tamirlerinin yapılması, hava sirkülasyonunun kış şartlarına göre uygularız. kullanılacak olan malzemenin kalitesi konusundaki Titiz yaklaşımımız sayesinde uzun yıllardır her mantolamadan yüzümüz Ak şekilde çıkarak Daha sonrasında da övgüler almayı başarmış bir firmayız.

  Mantolama da kullanılan yanmaz EPS malzeme mantolama filesi, mantolama dubeli, stropiyer, gibi bütün malzemelerinin mantolama sıvası ile birebir uyum sağlamasına dikkat ederiz.

  Mantolama esnasında alınacak iş güvenlik önlemleri ile birebir takip ederek uzman gözetiminde üm mesai saatleri içerisinde noksansız uygulamaya son derece dikkat eden Uzuner İnşaat yapıda daha iyi sonuçlar alabilmek adına işin sağlığı açısından detaylı hareket etmektedir.

  Kocaeli mantolama firmaları arasında tadilat tamirat teknikleri ve uygulama prensiplerimiz sayesinde ekip ve ekipman seçimindeki uyumluluk işin sonuna kadar Entegre şekilde devam etmektedir.

  Mantolama firmaları kalite standartları

  Uluslararası kalite standartları ve uygulama tekniklerini kullanarak malzeme ve işçilik de ki Kaliteye son derece önem veririz. yalıtım ve izolasyonun önemini müşteriye her aşamada farklı bir alanda uygulamada anlatarak müşterimizide bu konuda bilinçlendirmeye gayret ederiz.

  Mantolama ve izolasyon konusunda ısı, ses, su yalıtımı aşamalarına profesyonelce yerine getiren Uzuner inşaat Temel’den çatıya komple tadilat işlerinde mantolama esnasında daha entegre yapabilmektedir.

  Kocaeli mantolama firmaları blog yazımıza son vermeden önce mantolama ve ısı yalıtım konusunda Kocaeli izmit’te aradığınız Kaliteyi uzuner inşaat ta noksansız bulabilirsiniz.

  Mantolama taahhüt işleriniz için adres ararken mantolama firmaları aramalarınız da mantolama konusunda Bilgilerimizi paylaşmaya çalıştık.

  Muhtemel mantolama işini tarafımızca hangi prensipler de nasıl bir iş gücü ile nasıl bir teçhizat kullanarak yapacağımız konusunda müşteriye birebir anlatarak daha aktif ve yapıcı Rol almaya gayret ederiz.

  Kocaeli mantolama firmaları

  Mantolama işinin her aşamasına titizlikle işleyen müşteri beklentilerini ve estetik anlayışına saygı duyan çevreye saygılı ve insan hayatına önem veren bir firma olma gayreti içerisindeyiz.

  Uzuner inşaat almış olduğu mantolama taahhüt işleri konusundaki titizliğini sürekli gösterir. müşterilerine yaşanabilir, estetik, sağlam ve sağlıklı, Ferah mekanlar kurmak için elinden gelen çabayı gösterecektir.

  Kocaeli’de mantolama firması olan uzuner İnşaat, Kocaeli mantolama firmaları yazısına burada son verirken kocaeli, Sakarya ve istanbul bölgelerinde aktif mantolama hizmetleri Verdiğimizi hatırlatırız.

  ücretsiz keşif taleplerinizi çok kısa zamanda yerine getirip sizlere sağlıklı doğru ve yapıcı çözümlerle en iyi şekilde teklifimizi sunacağımıza emin olabilirsiniz. Saygılarımızla beraber çalışmak dileği ile esenlikler diliyoruz.

  mantolama ısı yalıtım
  Mantolama ısı yalıtım | Thermal insulation

  Mantolama firmaları

  Mantolama firmaları inşaat kategorisinde kocaelide hizmet veren uzuner inşaat mantolama konusunda mantolama firmaları arasında yer almaktadır.
  kocaeli ve bir çok ilde mantolama yapan uzuner mantolama esaslarını gözeterek işin hakkını vermek için elinden geleni yapmaktadır.
  Kocaelide mantolama firmaları denince akla ilk gelen sorulardan biride firmanın tecrübe işlevsellik konusunda yeterli tecrübeye sahip olması.

  Kocaeli de mantolama firması olmak diğer illere göre biraz daha meşakatli bir durum. Sebebine gelince Türkiye nin her ilinden gelen bir çok firmanın bölgede ikamet ederek iş gücü oluşturma çabası.

  Mantolama sırasında mantolama file uygulamanın önemide oldukça fazladır.
  Mantolama file uygulaması, mantolama dubellerinin sık aralıklarla işlenmesi, sıva harcının derecesinin iyi ayarlanması.
  Uygulanan duvarın gönye prensiplerinin korunması mantolama da dikkat edilmesi gereken konuların en başında gelir.

  Mantolama firmaları yazımızda asıl değinmek istediğimiz konu kocaeli de mantolama yaparken mantolama iskelesi nasıl kurulmalı ve mantolama malzemelerinin nasıl muhafaza edilmesidir.

  Mantolama iskelesi mantolama yapılacak olan yapının yakın konumunda mümkünse kapalı bir alanda muhafaza edilmelidir.

   

  Kocaeli de mantolama firması olduğumuzu var sayalım.

  Muhtemelen yapı eskidir. Caddelerin dar olma olasılığı gibi bir etkende söz konusudur.
  İzmitte mantolama yapan firma olarak mantolama firmaları konusunda iddialı olduğumuz söylenebilir.

  İskele kurulumunda dikkat edilmesi gereken asıl konu mantolama isklesi kurulumu na başlamadan iş güvenliğini kesinlikle bırakmamaktır.

  Mantolama firmaları olarak uzuner inşaat iş güvenliği konusunda çok hassas bir yapıya sahiptir.
  Mantolama iskelesi kurulurken montaj prensiplerine mutlaka uyarız.
  Kocaeli de mantolama firması olmak o kadarda önem arz eden bir durum değil, hangi şehirde kasabada olursak olalım insan sağlığı söz konusu ise akan sular durur.

  Asıl konumuz mantolama firması olan bu bloğumuzda mantolamada dikkat edilmesi gereken konuları ele aldık.
  Mantolama firmaları yazımızda bir mantolama yapan şirket olarak mantolama nın nasıl yapıldığı ile ilgili diğer yazımızda bilgi vereceğiz.

  Konuyu sonlandırmadan önce mantolama malzemelerinin neler olduğuna bir göz atalım.

  Mantolama Firmaları

  Mantolama yaparken bulundurulması gereken meteryaller;
  İş güvenliği malzemeleri(kişi sayısına göre)
  İskele ve yardımcı malzemeler
  Araç

  Ayrıca mantolama malzemelerini sıralayalım;
  Isı yalıtım levhası-Eps karbonlu tercih edilir(dansit farklılıkları bilinmeli)
  seramik yapıştırıcısı
  strafor sıvası
  strafor yapıştırıcısı
  Sıva filesi
  Dubel
  ve diğer yardımcı aksesuarlar vs
  Uygulama doğru yapıldığında tam bir yalıtım sağlanabilir. Bu konuda referans resimlerimize göz atınız.

  Bir binanın mantolama ısı yalıtım işinin mevsimsel etkilere göre yapım süreci değişkenlik gösterebilir. Her yaptığımız mantolamada mutlaka hava muhalefeti ile karşılaştığımız olmuştur. Bazı mantolama işlerimizde çalışma alanının dar olmasından kaynaklanan sorunlar olduğu gibi farklı mantolama taahhüt işinde yağmur, kar şeklinde zorluklara karşılaştk.

  Şimdi ara