"Temelden çatıya inşaat"

Destek-Keşif-Teklif
0850 8406121
Çalışma saatleri
09:00 - 18:00

  Tag: mantolama yapan firmalar

  Mantolama ısı yalıtım | Thermal insulation

  Mantolama nasıl yapılır

  Mantolama-yalıtımın binada sıkıntısız bir şekilde etkili olabilmesi için iyi bir şekilde uygulama yapılması gerekmektedir. İyi bir şekilde dememde ki anlam malzemelerin sırasının doğru uygulanmasıdır. Başka bir durum ise birbiriyle uyumlu malzemelrin kullanılmasıdır.Genel olarak mantolama malzemelerine bakacak olursak;
   Isı yalıtım levhası
   Yapıştırma harcı
   Isı yalıtımı sıvası
  Dekoratif kaplama sıvası
   Donatı filesi
   Mekanik tespit dübeli
   Köşe profili
   Subasman profili
   Damlalık
   Dilatasyon
   Denizlik profili
  Dış cephe boya

  Mantolama nasıl yapılır

  Yapım aşamasına geçecek olursak yalıtıma başlamadan önce neler yapılmalı nelere dikkat edilmeli biraz da onların üzerinde duralım.Başlangıç aşaması olarak yüzeyin yalıtıma uygun hale getirilmesi gerekmektedir.
  Mantolamanın uygulaması yapılacak yüzey, eğer kir,toz,nem vb.durumda ise temiz hale getirilmelidir. Yüzeyde kalıntılar var ise tel vb. malzeme ile pürüzsüz hale getirilmelidir.

  Ayrıca yüzey de çatlak veya kırık alanlar var ise onarımı yapılmalıdır.
  İkinci aşama olarak subasman profilinin yerleştirilmesi gelmektedir.Mantolama levhaları subasman profilinin içerisine yerleştirilerek düzgün bir hat oluşturulmalıdır.

  Mantolama yapılma aşamaları

  Üçüncü aşama olarak levhaların yapıştırılması gelmektedir. Levhaların ortasına noktasal olarak yapıştırıcı sürülür.
  Dördüncü aşamada levhaların dübellenmesi gelmektedir.

  Fakat yapıştırma harcının kuruması için bir gün beklenilmelidir.Daha sonrasında levhaların rüzgar vb. etkilerden korunması amacıyla dübellenmesi yapılır.
  Beşinci aşamada bina dış yüzeyine uygulanan levhaların su ve rüzgar etkisinden oluşabilecek hasarları önlemek amacıyla köşelere köşe profil uygulaması yapılır.

  Köşe profili yapımının ardından damlalık,dilatasyon ve denizlik profilleri konulması gereken yerlere uygulanır. Daha sonrasında mantolamanın üzerine birinci kat sıva uygulaması yapılır.

  Mantolama sıva aşamaları

  Sıvanın üzerine çatlama ve kopmaları önleye donatı filesi yerleştirilir.İlk kat sıva kurumadan daha kalın olan ikinci kat sıva uygulaması yapılır.
  En son aşamada ise dekoratif dış cephe kaplaması uygulanır. Kaplama yapılırken yukarıdan aşağıya doğru hızlı bir şekilde uygulanmalıdır.Bu dış cephe kaplamanızın daha düzgün bir şekilde görünmesine yardımcı olacaktır.

  [dt_gallery_masonry loading_effect=”scale” image_border_radius=”3px” project_icon_color=”#ffffff” project_icon_border_width=”0px” loading_mode=”js_lazy_loading” include=”4898,4906,4904,4903,4907,4964,4902,4901,4895,4894,4893,4891″]
  Mantolama ısı yalıtım | Thermal insulation

  Mantolama yapan firmalar

  Mantolama yapan firmalar, Mantolama nasıl yapılır, nasıl yapılmalı hangi mevsimde yapılmalı, mantolama malzemeleri nelerdir.

  Kocaeli’de mantolama firmaları adı altında hizmet veren Kocaeli uzuner inşaat mantolamayı nasıl yapar mantolama çeşitlerinde ve uygulamalarında birçok etken söz konusudur, bunlar nelerdir.

  Mantolama kriterlerine uyumak için yapılması gerekenleri tek tek sıralamak yerine, mantolamanın aşamaları ile ilgili detay vermeyi daha uygun gördük.

  Uzuner inşaat Kocaeli yapmış olduğu mantolama işlerinde neler yaptı, hangi sorunlarla karşılaştı, mantolama esnasında edilen tecrübelerin bir listesini ve açıklamasını size Buradan anlatmaya çalışacağız.

  Mantolama yapan firmalar

  ilk etapta en çok merak edilen Desen ve estetik anlayışıdır.  Müşteri aslında mantolama yanı sıra ısı yalıtımın olduğu kadar estetiğin dea önemli olduğunu düşünmekte.

  Müşteriler mantolama yaptırırken binanın dış görselinin iyi olmasını tabiki isteyecektir.

  Bunun yanısıra müşterinin genelde yalıtımla ilgili bilgi almak istiyor bir o kadar önemli bir husustur.

  Kocaeli’de mantolama firmaları ve mantolama yapan firma olarak hizmet veren Uzuner dekorasyon genelde yapmış olduğu mantolama işlerini, mantolama öncesi organize eder.

  Ekip ve ekipmanlarını ayarladıktan sonra noksansız olarak hızlı çözüm üreten bir mantıkla işe başlar.

  Çıkabilecek sorunları baştan görmek, baştan test etmek, daha sonra sorun yaşamamak için profesyonel anlamda gözlemlemek, bir fizibilite çalışması ile noksanları belirlemek için işin sağlığı ve hızı açısından çok önemlidir.

  Uzuner inşaat olarak bütün işlerin başında gözlemlerimizi, noksanlarımızı sürecimizi işin süreci ile ilgili bütün detayları çıkartarak, daha hızlı daha net daha kalıcı çözümler üretmek için çaba sarf ederiz.

  İskele taşınması haksız olarak mantolama levhaları, fileleri, dübelleri, fazlasıyla iş sahasına getirir ekiplerimiz hazır bulundurunuz.

  Gerekirse kullanacak olan malzemenin özelliklerin den ve niteliklerin den Yapı Sahibine bilgi verir, belirsizlik yaratan bütün konuları sürekli takip ederek aşarız.

  Aynı zamanda işin başında durarak zaten hatayı minimize eder, sıfır hata ile işin içinden çıkarız. Bizim çalışma prensibimiz Uzuner İnşaat olarak budur.

  Mantolama yapan firmalar

  Kocaeli izmit te Geçmişte edindiğimiz tecrübelerden yola çıkarak şunu söyleyebiliriz, işi aldıktan sonra kesinlikle ve kesinlikle İşin başında profesyonel işten anlayan bir ekip arkadaşı bulunur.

  En azından eksikleri anında tespit edebilen gün içerisinde mutlaka birkaç sorti ile gözlemleyen birileri mutlaka bulunur.

  Bu tecrübelerle ve gözlemlerle bu prensiple edilmiş olduğumuz misyonda Kocaeli’de mantolama firmaları arasında kendimizi söz ettirmeye devam edeceğiz.

  Aldığımız Her işin önemini ehemmiyetini önce kendimiz sonra müşteri için mutlaka düşünür ona göre hareket ederiz.

  Anında bilgi verebilme donanımı ile ilgili geçmişte yapmış olduğumuz işlerden aldığımız tecrübelerle daha sonra yapacağımız bütün işlerde sorunsuz bir iş tecrübesi yaşamak ve müşteriye de sorunsuz Bir iş teslim yapmak için elimizden geleni yaparız.

  Kocaeli’de mantolama firmaları adı altında hizmet veren uzuner inşaat genellikle Kocaeli’de değil başka illerde de hizmet vermiştir.

  Mantolama ustası, Kocaeli’de mantolama ustası gibi arayışlarımız içinde genelde mantolama Ekiplerimizin arasında sizlere faydalı olabilecek mantolama uzmanlarımız mevcuttur.

  Ayrıca eps kartonpiyer ve mantolama desenleri, dış cephe desenleri köpük Desenler Söve imalatı gibi imalatlarımız da mevcuttur.

  Kocaeli’de Vezirçiftliği mevkinde olan söve imalat görsellerimize kocaeli web tasarım içeriği mizden bakabilirsiniz.

  Kocaeli mantolama firması olarak imalatlarımız yapıya göre planlar ölçer Biçer metraja göre fiyat veririz.

  işin maliyeti, süreci ve estetik açısından en iyi şekilde değerlendirilmesi için profesyonel anlamda yapıda gereksinim duyulan ne varsa hepsinin listeler firma veya yapı Sahibine Bu şekilde teklif sunarız.

  Kocaeli mantolama firması hizmeti veren ve mantolama işleri yapan firmamız Kocaeli’de Söve imalatı köşelikler, payandalar, direkler, çita, kartonpiyer, stropiyer, gizli ışık imalatları.

  mantolama içeriğinde bulunan iç dekorasyon ve dış dekorasyon konusunda da imalatlarımız mevcuttur.

  İmalat atölyemizde bulunan resimlere bakabilirsiniz Kocaeli web tasarım içeriğimiz den imalat görselleri mize bakabilir hizmetlerimizle ile ilgili daha geniş kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

  Çünkü uzuner inşaat’ın uygulama dahil imalatları da mevcuttur imalatların müşteriye avantaj sağlaması açısından kurulduğunu belirtmek isteriz.

  Daha faydalı ve daha net fiyatlar verebilmek, daha iyi işler yapabilmek adına, mantolama imalat ve montaj konusunda bir bütünlük sağlayarak, Daha Hızlı, Daha net, daha faydalı hizmetler sunabiliyoruz.

  Kocaeli de mantolama şirketi olarak hizmet veren uzuner inşaat

  konularında uzmandır ve profesyonel işler yapmıştır.

  Taahhütleriniz ile ilgili bir karar vermeden önce bahçe düzenleme Peyzaj işleri nden tutun temel açma, ruhsat işlemlerin den çatıya kadar.

  bütün detaylı işler için bir noktadan hareket edin, zaman ve para kaybının önüne geçerek daha sağlıklı işler yapabiliriz.

  Temel’den çatıya İnşaat işleriniz için ve Kocaeli’de mantolama işleriniz için en doğru adrestesiniz.

  karar vermeden önce  bir telefon açmanız yeterli.

  0262 606 07 79 nolu telefondan bize ulaşabilir ya da teklif talebinde bulunmak için info@uzuner inşaat.com adresine mail ile ulaşabilir, anında iletişim sağlayabilirsiniz, beraber çalışmak dileği ile

  mantolama ısı yalıtım
  Mantolama ısı yalıtım | Thermal insulation

  Mantolama firmaları

  Mantolama firmaları inşaat kategorisinde kocaelide hizmet veren uzuner inşaat mantolama konusunda mantolama firmaları arasında yer almaktadır.
  kocaeli ve bir çok ilde mantolama yapan uzuner mantolama esaslarını gözeterek işin hakkını vermek için elinden geleni yapmaktadır.
  Kocaelide mantolama firmaları denince akla ilk gelen sorulardan biride firmanın tecrübe işlevsellik konusunda yeterli tecrübeye sahip olması.

  Kocaeli de mantolama firması olmak diğer illere göre biraz daha meşakatli bir durum. Sebebine gelince Türkiye nin her ilinden gelen bir çok firmanın bölgede ikamet ederek iş gücü oluşturma çabası.

  Mantolama sırasında mantolama file uygulamanın önemide oldukça fazladır.
  Mantolama file uygulaması, mantolama dubellerinin sık aralıklarla işlenmesi, sıva harcının derecesinin iyi ayarlanması.
  Uygulanan duvarın gönye prensiplerinin korunması mantolama da dikkat edilmesi gereken konuların en başında gelir.

  Mantolama firmaları yazımızda asıl değinmek istediğimiz konu kocaeli de mantolama yaparken mantolama iskelesi nasıl kurulmalı ve mantolama malzemelerinin nasıl muhafaza edilmesidir.

  Mantolama iskelesi mantolama yapılacak olan yapının yakın konumunda mümkünse kapalı bir alanda muhafaza edilmelidir.

   

  Kocaeli de mantolama firması olduğumuzu var sayalım.

  Muhtemelen yapı eskidir. Caddelerin dar olma olasılığı gibi bir etkende söz konusudur.
  İzmitte mantolama yapan firma olarak mantolama firmaları konusunda iddialı olduğumuz söylenebilir.

  İskele kurulumunda dikkat edilmesi gereken asıl konu mantolama isklesi kurulumu na başlamadan iş güvenliğini kesinlikle bırakmamaktır.

  Mantolama firmaları olarak uzuner inşaat iş güvenliği konusunda çok hassas bir yapıya sahiptir.
  Mantolama iskelesi kurulurken montaj prensiplerine mutlaka uyarız.
  Kocaeli de mantolama firması olmak o kadarda önem arz eden bir durum değil, hangi şehirde kasabada olursak olalım insan sağlığı söz konusu ise akan sular durur.

  Asıl konumuz mantolama firması olan bu bloğumuzda mantolamada dikkat edilmesi gereken konuları ele aldık.
  Mantolama firmaları yazımızda bir mantolama yapan şirket olarak mantolama nın nasıl yapıldığı ile ilgili diğer yazımızda bilgi vereceğiz.

  Konuyu sonlandırmadan önce mantolama malzemelerinin neler olduğuna bir göz atalım.

  Mantolama Firmaları

  Mantolama yaparken bulundurulması gereken meteryaller;
  İş güvenliği malzemeleri(kişi sayısına göre)
  İskele ve yardımcı malzemeler
  Araç

  Ayrıca mantolama malzemelerini sıralayalım;
  Isı yalıtım levhası-Eps karbonlu tercih edilir(dansit farklılıkları bilinmeli)
  seramik yapıştırıcısı
  strafor sıvası
  strafor yapıştırıcısı
  Sıva filesi
  Dubel
  ve diğer yardımcı aksesuarlar vs
  Uygulama doğru yapıldığında tam bir yalıtım sağlanabilir. Bu konuda referans resimlerimize göz atınız.

  Bir binanın mantolama ısı yalıtım işinin mevsimsel etkilere göre yapım süreci değişkenlik gösterebilir. Her yaptığımız mantolamada mutlaka hava muhalefeti ile karşılaştığımız olmuştur. Bazı mantolama işlerimizde çalışma alanının dar olmasından kaynaklanan sorunlar olduğu gibi farklı mantolama taahhüt işinde yağmur, kar şeklinde zorluklara karşılaştk.

  Şimdi ara