"Temelden çatıya inşaat"

Destek-Keşif-Teklif
0850 8406121
Çalışma saatleri
09:00 - 18:00

  Tag: mantolama

  Mantolama ısı yalıtım | Thermal insulation

  Mantolama nasıl yapılır

  Mantolama-yalıtımın binada sıkıntısız bir şekilde etkili olabilmesi için iyi bir şekilde uygulama yapılması gerekmektedir. İyi bir şekilde dememde ki anlam malzemelerin sırasının doğru uygulanmasıdır. Başka bir durum ise birbiriyle uyumlu malzemelrin kullanılmasıdır.Genel olarak mantolama malzemelerine bakacak olursak;
   Isı yalıtım levhası
   Yapıştırma harcı
   Isı yalıtımı sıvası
  Dekoratif kaplama sıvası
   Donatı filesi
   Mekanik tespit dübeli
   Köşe profili
   Subasman profili
   Damlalık
   Dilatasyon
   Denizlik profili
  Dış cephe boya

  Mantolama nasıl yapılır

  Yapım aşamasına geçecek olursak yalıtıma başlamadan önce neler yapılmalı nelere dikkat edilmeli biraz da onların üzerinde duralım.Başlangıç aşaması olarak yüzeyin yalıtıma uygun hale getirilmesi gerekmektedir.
  Mantolamanın uygulaması yapılacak yüzey, eğer kir,toz,nem vb.durumda ise temiz hale getirilmelidir. Yüzeyde kalıntılar var ise tel vb. malzeme ile pürüzsüz hale getirilmelidir.

  Ayrıca yüzey de çatlak veya kırık alanlar var ise onarımı yapılmalıdır.
  İkinci aşama olarak subasman profilinin yerleştirilmesi gelmektedir.Mantolama levhaları subasman profilinin içerisine yerleştirilerek düzgün bir hat oluşturulmalıdır.

  Mantolama yapılma aşamaları

  Üçüncü aşama olarak levhaların yapıştırılması gelmektedir. Levhaların ortasına noktasal olarak yapıştırıcı sürülür.
  Dördüncü aşamada levhaların dübellenmesi gelmektedir.

  Fakat yapıştırma harcının kuruması için bir gün beklenilmelidir.Daha sonrasında levhaların rüzgar vb. etkilerden korunması amacıyla dübellenmesi yapılır.
  Beşinci aşamada bina dış yüzeyine uygulanan levhaların su ve rüzgar etkisinden oluşabilecek hasarları önlemek amacıyla köşelere köşe profil uygulaması yapılır.

  Köşe profili yapımının ardından damlalık,dilatasyon ve denizlik profilleri konulması gereken yerlere uygulanır. Daha sonrasında mantolamanın üzerine birinci kat sıva uygulaması yapılır.

  Mantolama sıva aşamaları

  Sıvanın üzerine çatlama ve kopmaları önleye donatı filesi yerleştirilir.İlk kat sıva kurumadan daha kalın olan ikinci kat sıva uygulaması yapılır.
  En son aşamada ise dekoratif dış cephe kaplaması uygulanır. Kaplama yapılırken yukarıdan aşağıya doğru hızlı bir şekilde uygulanmalıdır.Bu dış cephe kaplamanızın daha düzgün bir şekilde görünmesine yardımcı olacaktır.

  [dt_gallery_masonry loading_effect=”scale” image_border_radius=”3px” project_icon_color=”#ffffff” project_icon_border_width=”0px” loading_mode=”js_lazy_loading” include=”4898,4906,4904,4903,4907,4964,4902,4901,4895,4894,4893,4891″]

  Komple dış dekorasyon-martı sitesi

  Komple dış dekorasyon, garaj giriş kapısı(çelik konstrüksiyon), yol bordür çalışması, zemin düzleme, çelik tel sistemi, panel çit uygulamaları yapıldı.

  [dt_gallery_masonry image_border_radius=”0px” image_hover_bg_color=”disabled” show_zoom=”n” include=”4925,4926,4927,4928,4929,4930″]
  Mantolama ısı yalıtım | Thermal insulation

  Mantolama

  Mantolama ve bina yalıtımları konusunda bir çok referansa sahip firmamız kurulduğu  günden bu zamana kadar bir çok binanın ısı yalıtım konusunda yalıtım, mantolama ve bakımlarını gerçekleştirmiştir.Mantolama ısı yalıtım

  Uzuner inşaat mantolama konusunda binada karşılanacak farklı alternatifleride göz önünde bulundurmaktadır.
  Örneğin tamamen tuğlalı bir binada yapılan mantolama sıvalı olan binaya göre daha etkin olabilmektedir.
  Mantolama esnasında en son izmit te yaptığımız bir mantolama işinde ısı kaybını önleyici bir ek önlem alarak yalıtımı atı yönde yüzde seksen artırdık.

  kocaeli izmit te Tamamen tuğla kaplı eski yapı bir binada yaptığımız bir işlemi şöyle sıralayalım;

  • Çatı izolasyonu
  • Çatı oluklarının tamiri yada çatı oluklarının değişimi
  • Kiremit değişimleri
  • Varsa veranda tamir
  • Çatı inişlerinin tekrar yapılanması
  • Merdiven boşluğundaki pencere tamirleri
  • Teras zemininin yalıtımı

  Mantolama

  Bu aşamalardan sonra yalıtım harcıastarlı bir şekilde sıvayı gönyeleyerek uyguladığımızda işçiliğin kalitesinide göz önünde bulundurursak, rüzgarın binaya vurma şiddetini minimuma indirmiş oluruz.

  Yapılacak en önemli işlemlerden biride sıva filesinin uygulanmasıdır. Burada işlemi yaparken mutlaka bilinçli birinin işin gözetimine sahip olması gerekmektedir.

  Asıl konu ısı levhaların (köpük) uygulaması. Bu uygulamada duvara çakılan dubel aralıkları 1m2 aralığını aşmamalıdır.

  Uygulamayı yapan kişi veya kişiler genelde bu konuda m2 uzadıkça bu işlemi gereksiz görür fakat işin aslında en can alıcı kısmı dubellerdir.

  Bina köşelerini iyi yalıttığınızı düşünürsek köşeliklerlede desteklersek mükemmel bir yalıtımın temelini oluşturmuş olursunuz.

  Fakat uzuner inşaat olarak bizim tavsiyemiz piyasada pekte uygulanmayan membran uygulamasıdır. Bu uygulama işçilik ve malzeme maliyetini az artırabilir fakat yapıda insan oturacağını düşünürsek oldukça önemli olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

  Membran bina üst köşeleri, mantolamanın bittiği her köşe üst ve alt kısımlar, dönüşler dahil olmak üzere ısı levhalarının bitimlerine yarı beton alanına levhayı kapatacak şekilde ileve edilebilir.
  Bu işlem yalıtımınızın ömrümü en az 5 yıl uzatacaktır.

  Genelde yalıtımda aranan malzemenin özellikleri en başta fiyat olarak tanımlanıyor aslında bilinçli olmak hangi malzemenin nasıl bir etkisinin olduğunu bilmek işin fiyatını minimuma indirmiş olacaktır.

  Sağlığınız bizim için çok önemlidir bu açıdan baktığımızda kocaeli de yaptığımız mantolama referanslarında olduğu gibi işin bitiminde memnuniyetle el sıkışmanın değerini çok iyi biliyoruz.

  Sizin sağlıklı şekilde yaşamanızı sağlayacak yapıları inşaa etmek bizim görevimiz olduğundan, taleplerinizi bir telefonla bildirmeniz keşif, analiz talep ederek ufakta olsa bir sunum yapmamız işin sağlığı, süreci, maliyeti gibi sonuçlara daha iyi hizmet edecektir.

  Uzuner inşaat olarak her geçen gün gelişen teknoloji ve inşaat sektöründe sadece kocaeli de web tasarım görselimizle ön plana çıkmak yerine web site tasarımı mızdaki video galerilerinide takip etmenizi tavsiye ederiz.

  Mantolama sırasında inşaatta bulunan bir çok farklı kalemleride kendimiz imal ve montajını yapmış bulunuyoruz.

  Mantolama ve ısı yalıtım konusunda kocaeli de mantolama şirketleri olarak izmit in en iyi mantolama şirketi olmayı hedefleyerek bu şekilde çalışmayı misyon belirledik.

  Kullandığımız sıva filelerinin ham maddelerini dahi incelemeye alırız. Kullanılan ısı köpük levhalarının markası, sıva harcının kalitesi gibi bir çok konuda ele alınması gereken meteryaller var.
  Kocaeli mantolama firmaları sıralamasında nerede olduğumuza bakmaksızın yapılan her ısı yalıtımın bizlere kocaelide ısı yalıtım işi olarak döneceğini biliyoruz.

  Aynı zamanda ısı levhası hariç kocaeli söve imalat sektöründede atölyemiz görsellerine bakabilirsiniz. Köşeliklerden payanda imalatına, kartonpiyer imalatı, stropiyer imalatı, eps tavan kaplamaları, dış cephe kaplama malzemeleri imalatı gibi bir çok aksesuarın imalat ve uygulamasını yapıyoruz.

  Söve imalatı konusunda uzun yollar kat eden firmamız söve imalat uygulama konusunda profesyonel bir yapıya sahiptir.

  Mantolama ve ısı yalıtım işleriniz için profesyonellerle çalışın, sonradan pişman olmamak için mutlaka bize ulaşın.

   

  [dt_gallery_masonry mode=”grid” loading_effect=”scale_up” image_border_radius=”2px” image_decoration=”shadow” shadow_color=”rgba(0,0,0,0.25)” show_zoom=”n” include=”3383,3437,3384,3373,3366,3363″]
  mantolama ısı yalıtım
  Mantolama ısı yalıtım | Thermal insulation

  Mantolama firmaları

  Mantolama firmaları inşaat kategorisinde kocaelide hizmet veren uzuner inşaat mantolama konusunda mantolama firmaları arasında yer almaktadır.
  kocaeli ve bir çok ilde mantolama yapan uzuner mantolama esaslarını gözeterek işin hakkını vermek için elinden geleni yapmaktadır.
  Kocaelide mantolama firmaları denince akla ilk gelen sorulardan biride firmanın tecrübe işlevsellik konusunda yeterli tecrübeye sahip olması.

  Kocaeli de mantolama firması olmak diğer illere göre biraz daha meşakatli bir durum. Sebebine gelince Türkiye nin her ilinden gelen bir çok firmanın bölgede ikamet ederek iş gücü oluşturma çabası.

  Mantolama sırasında mantolama file uygulamanın önemide oldukça fazladır.
  Mantolama file uygulaması, mantolama dubellerinin sık aralıklarla işlenmesi, sıva harcının derecesinin iyi ayarlanması.
  Uygulanan duvarın gönye prensiplerinin korunması mantolama da dikkat edilmesi gereken konuların en başında gelir.

  Mantolama firmaları yazımızda asıl değinmek istediğimiz konu kocaeli de mantolama yaparken mantolama iskelesi nasıl kurulmalı ve mantolama malzemelerinin nasıl muhafaza edilmesidir.

  Mantolama iskelesi mantolama yapılacak olan yapının yakın konumunda mümkünse kapalı bir alanda muhafaza edilmelidir.

   

  Kocaeli de mantolama firması olduğumuzu var sayalım.

  Muhtemelen yapı eskidir. Caddelerin dar olma olasılığı gibi bir etkende söz konusudur.
  İzmitte mantolama yapan firma olarak mantolama firmaları konusunda iddialı olduğumuz söylenebilir.

  İskele kurulumunda dikkat edilmesi gereken asıl konu mantolama isklesi kurulumu na başlamadan iş güvenliğini kesinlikle bırakmamaktır.

  Mantolama firmaları olarak uzuner inşaat iş güvenliği konusunda çok hassas bir yapıya sahiptir.
  Mantolama iskelesi kurulurken montaj prensiplerine mutlaka uyarız.
  Kocaeli de mantolama firması olmak o kadarda önem arz eden bir durum değil, hangi şehirde kasabada olursak olalım insan sağlığı söz konusu ise akan sular durur.

  Asıl konumuz mantolama firması olan bu bloğumuzda mantolamada dikkat edilmesi gereken konuları ele aldık.
  Mantolama firmaları yazımızda bir mantolama yapan şirket olarak mantolama nın nasıl yapıldığı ile ilgili diğer yazımızda bilgi vereceğiz.

  Konuyu sonlandırmadan önce mantolama malzemelerinin neler olduğuna bir göz atalım.

  Mantolama Firmaları

  Mantolama yaparken bulundurulması gereken meteryaller;
  İş güvenliği malzemeleri(kişi sayısına göre)
  İskele ve yardımcı malzemeler
  Araç

  Ayrıca mantolama malzemelerini sıralayalım;
  Isı yalıtım levhası-Eps karbonlu tercih edilir(dansit farklılıkları bilinmeli)
  seramik yapıştırıcısı
  strafor sıvası
  strafor yapıştırıcısı
  Sıva filesi
  Dubel
  ve diğer yardımcı aksesuarlar vs
  Uygulama doğru yapıldığında tam bir yalıtım sağlanabilir. Bu konuda referans resimlerimize göz atınız.

  Bir binanın mantolama ısı yalıtım işinin mevsimsel etkilere göre yapım süreci değişkenlik gösterebilir. Her yaptığımız mantolamada mutlaka hava muhalefeti ile karşılaştığımız olmuştur. Bazı mantolama işlerimizde çalışma alanının dar olmasından kaynaklanan sorunlar olduğu gibi farklı mantolama taahhüt işinde yağmur, kar şeklinde zorluklara karşılaştk.

  Şimdi ara