Taş villa yapımı

Türk mimarisinin en can alıcı örneklerinden ve inşaat sektörünün dikkat çekici alanlarından birisi olan taş villa ve taş ev yapım projeleri oldukça ön planda ve insanların yerleşim hayallerini sürekli meşgul eden inşaat sektöründe önemli kategorilerden birisidir.
Estetik ve sağlamlığı en çok söz edilen noktalarından birisidir taş villa yapımı.

Projelendirme, keşif analiz ve iş programlarını noksansız yapabilmek, taş villa projeleri nin çevre mimarisine göre stratejik öneme sahip olan dış görünüm ve kişiye özel iç dizaynları nın yapılabilmesi, projelendirme aşamasında iç mimari planlarının oluşturabilmesi, bunlara bağlı 3D çizimlerinin yapılması, iş öncesi çıkabilecek aksaklıkların önlenmesinde önemli rol oynayacaktır.

Taş villa projelendirmesi nasıl olmalı ?

Bütün villa projeleri nin iç ve dış Dizayn larının yapılabilmesi iyi bir projelendirme ve mimar çizimleri bağlıdır. Bunlara bağlı olarak etkenlerin peyzaj mimarisi dahilinde sunulması, bunların çizilip hayata geçirilmesi, proje başlamasından önceki en önemli stratejik hareketler olacaktır.

Taş villa projelerinde genellikle istenilen subasman yükseklikleri, veranda yüksekliği ve açısının konumu, çatı izolasyonu ve çatı yapımı ve iç mimariye uygun çevre düzeninin oluşturulması, Bahçeli yaşanabilir alanların görsel anlamda Göze hitap edebilecek şekilde inşa edilmesi işin ana Temel unsurlarındandır.

 

Taş villa yapımı mimari gereği neyi temsil eder ?

Peyzaj mimarisi niteliğinde inşa edilen taş villalar, taş evler her ne kadar şehirden uzak yapılaşma türünü andırsa da aslında Taş villa ve evler eski Türk mimarisinin en kalıplaşmış ve dünya üzerinde ve mimarisinde yer edinmiş Yapı türleridir.

Taş evlerin insan sağlığı açısından ve yapay estetiği açısından avantajları tartışılamaz kadar önemli ve bir o kadarda insan hayatında doğallığı simgelemektedir.
Yaşam kalitesini en yalın hali ile sergileyen ve icraa eden taş yapılar canlının doğası gereği insan yaşam alanını amaçlayan en doğru yaşam biçimi olacaktır.

Taş villa yapımında asıl etken ne olmalı ?

Mimarinin arazi koşullarına göre konumlanması, stratejik mimari planlarının oluşturulması, Bu anlamda taş villa ve ev yapımı konusunda projeyi üstlenen müteahhit firmanın alt yapısı, bilgi birikimi, yapılacak olan yapının veya yapıların birebir işin kalitesini ortaya koyabilecek etkenlerdir.

Kocaeli İzmit merkezli firmamız Türkiye’nin her alanında taş ev, villa projelerini hayata geçirmek için Uzman ekibi ile göreve hazırdır.

Doğal taşlardan istinat duvarları, taş ev, villa temelleri, mütemadi temeller, radya temel, garajı temeller, yüksek metrajları taş ev ve villalar, çevre düzenlemesi, çevreye duyarlı yaşam alanı projesi dahilinde, süs havuzları gibi egzotik amaçlı ve işin sağlığına elverişli yapılar için uzuner İnşaat Temel’den çatıya inşaat ve tadilat işleri konusunda uzman, profesyonel taahhüt merkezidir.

 

Taş villa yapımı

Dinamik yapımız ve profesyonel ekibimiz, profesyonel anlamda uzun yıllardır inşaat Taahhüt işleri konusunda ekip liderliği yapmış firma sahibimiz ve yönetim ekibimizin dahilinde yapılacak olan bütün projelerin sağlamlık, maliyet, Estetik ve hava koşullarına göre tüm etkenlerin çevre düzenlemesi dahil oluşumları ve işin sağlığı için uzuner İnşaat’ın alt yapısından mutlaka faydalanın.