Kültür tuğlası uygulaması

Kültür tuğlası uygulaması, Kültür tuğlaları Tabii dokusu özel renkleri ve yüksek kalitesi ile Özgün mekanların vazgeçilmez ürünleridir.

Geleneksel tuğla dokulu örnekleri ile otantik yapıların sıcaklığını evinize, işyerinize, bahçenize taşırken modern çizgideki doku ve renk çeşitleri ile de yenilikçi projelerin kalıcı örtüsüdür.

Mekanınızın ruhuna uygun kültür tuğlası seçimini uzuner inşaat ile yapabilirsiniz. Geleneksel tarihi veya modern bir doku yaratmak istediğimizde Seçtiğiniz kültür tuğlası kadar uygulanan derz de çok etkilidir.

Derz uygulamasında farklı tonlarda üretilmiş hazır derz ürünleri kullanılarak ve alternatif teknikleri uygulayarak aynı ürüne çok farklı etkiler yaratılabiliriz.

Kültür tuğlası uygulaması ve ekipman seçimi

Kültür tuğlası uygulaması ve uygulanması sırasında doğru ekipman seçimi önemlidir.

Uygulamaya başlamadan önce gerekli malzemelerin listesini kontrol edin güvenlik ekipmanları, çırpı ipi, su terazisi, seramik malası, mala, derZ torbası, kesici fırça gibi malzemelerin hazır olmasını sağlayın.

Kocaeli izmit merkezli firmamız estetik danışmanınız olabilir

Uygulamanın ilk aşamasında duvarın ölçüsü alın ve su terazisi ile gönyeyi kontrol edin. ardından doğru renk ve doku kombinasyonunu oluşabilmek için tuğlaları hazır hale getirin.

Ve belirlediğiniz sıralar için ders dahil ölçü alın, düz bir çizgide döşeme yapılabilmesi için gerekli hizalama çizgileri oluşturun.

Ondan sonra yapıştırma harcının hazırlığına başlayın, yapıştırma harcı kültür taşı için hazırlanmış olmalıdır. 4-5 litre içeren bir kovanın içerisine yapıştırma harcınI boşaltarak karıştıralım.

karıştırmaya Öncelikle yavaş hamlelerle başlayın ve homojen bir karışım elde edin, karışımı uygulamadan önce 3 dakika dinlendirin. metrekareye 5-6 kilogram yapıştırıcı kullanacağınızı düşünerek kültür taşlarını hazır hale getirin.

Kültür tuğlası uygulaması aşaması

spatulanın düz tarafı ile yapışkanlığı arttırması ve su emişini azaltması amacıyla yüzeye sıkıca bastırarak yüzeye ince bir katman sürün.

sonra diş ispatula kullanarak ve kalınlığı ayarlayarak yapıştırıcıyı yayın, kültür tuğlalarının yapıştırmak için tuğla kenarındaki küçük çapakları temizleyin.

ve arkasına yapıştırıcı perdesi uygulayın, çukurların bulunduğu bölgelerde daha kalın, yüzeyin düz olduğu bölgelerde ince olmalıdır. Bu aşamadan sonra taşı güçlü bir şekilde yapıştırın yüzeye bastırın, fazla yapıştırıcının akmasını sağlayın.

Kültür tuğlası uygulaması kontrol ve diğer aşamalar

Eğer tuğlalar aşağı kayma eğiliminde ise Yapıştırıcıyı daha yüksek yoğunlukta kullanın, yapıştırıldıktan 15 dakika sonra tuğlaların yerinden çıkartılamayacağı veya hareketten etkilemeyeceğini unutmayın.

2 sıranın döşenmesine başlarken ilk olarak yarım bir tuğla kullanın. Böylece görsel etkisi yüksek bir duvar elde edebilirsiniz.

tuğlayı düzgün bir şekilde kesebilmek için Elmas uçlu ev taşı kullanın,  tuğlaların renklendirmelerinde kullanılan inorganik boya tuğlaların tamamına yayılmıştır.

Böylece doğru uygulanmış ürünlerde yıllarca aşınma, soyulma veya renklerin soluklaşması gözlemlenmez.

yıllar sonra aynı mekanın yeni bir alanına döşenen tuğlalar arasında bile önemli renk farkı oluşması fark edilemez.

tuğlaların köşetaşı döşemelerinde Aynı yöntem kullanılır. Eğer duvarınızda köşe varsa uygulamaya önce köşeden başlayın, köşe taşları bütünlüğü sağlanabilmesi için her model ve her renk için üretilir.

Tuğlaların döşenmesi bittikten sonra üç dört saatlik bir kuruma süresi gerekir, kuruma tamamlandıktan sonra derZ işlemi için hazırlıklara başlayın.

Kültür tuğlası uygulamasında derz uygulaması

kültür tuğlası uygulaması

homojen bir karışım elde edene kadar dört  buçuk litre temiz su her 25 kilogramlık Derz dolgu paketini karıştırın.

elde ettiğiniz karışımı özel harç torbası kullanarak uygulayın. Kıvamını yüzey koşulları ve ısı ya bağlı olarak ayarlayın, fazla aşınmış yüzeylerde veya sıcak havalarda karışımı biraz daha sıvayla tutulur ıslak malzeme veya kış koşullarında ise daha yoğun tutun.

harcı derzin içine sıkın ve boş noktalar bırakmamaya Özen gösterin. harcın istenilen seviyeye kadar yükselmesini sağlayın. Harcı uygularken tuğlaların yüzeyine bulaşmadığından emin olun.

Kültür tuğlası uygulaması

derz dolgusu  yakın sert bir kıvama geldiğinde yüzeye homojen hale getirmek için pürüzlü kısımları  bir çubukla tırtıklayın.

derz yüzeyi kurumaya Başladığın da sert plastik uçlu ince bir parça ile veya fırça ile temizleyin.

 

Artık duvarınız yıllarca İlk günkü güzelliğini koruyacak sağlam ve sağlıklı kimlik 1 kazanmış olacak Şimdi keyfini çıkarma vakti